Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik Şirketi 2 Ay İçinde 40 Kişiyi İşten Çıkardı

Özel Güvenlik Şirketi 2 Ay İçinde 40 Kişiyi İşten Çıkardı

Bolu Dağında bulunan ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Polis Bakım ve Yardım Sandığının (POLSAN) sahibi olduğu Highway Outlet Alışveriş Merkezi’nin güvenliğini sağlayan şirkette çalışan 40 işçi 2 ayda haksız yere işten çıkartıldı.

blank

blank

Avrupa’nın otoban üzerinde bulunan 2’inci büyük alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan ve 15 Temmuz’dan önce FETÖ’nün kalesi olarak bilinen Highway AVM‘nin anlaşma yaptığı özel güvenlik şirketi uzun zamandır çalışanlarını mağdur ediyor. Devletin İŞKUR üzerinden tanımış olduğu hakkı kullanıp, kanunların boşluğunu kullanarak birçok insanı mağdur eden firma işten çıkartma yöntemi ile de tepkileri üzerinde topladı.

Highway AVM’nin güvenliğini sağlayan güvenlik şirketi çalışanlarına işe girer girmez bir sözleşme imzalatılıyor. Güvenlik çalışanlarına yönelik, dedikoduları bildirmezlerse ya da dedikodu yaparlarsa 25 bin TL tazminat davası açılacağı belirtilen skandal sözleşmede, “Amirinden başlayarak gerektiği yönetim biriminde çalışan, müdür ve diğer personeller ile saygı çerçevesinde iletişimin sürdürülmesi, yönetim ve şirketimizin hakkında yapılan ve yapılacak olan dedikodulara girilmemesi, dedikodu söz konusu olduğunda ‘beni ilgilendiren bir konu değil’ deyip oradan ayrılarak konu hakkında amir ve müdürlerini bilgilendirmesi gerekmektedir. Bu tür dedikodu ve oluşumlar içerisinde bulunan veya bulunduğu tespit edilen personel ve personellerin hakkında derhal işlem yapılarak iş hakları fesih edilecektir. Şirketimiz hakkında yapılan ve yapılacak olan dedikodular hakkında şirketimizin kişi başına 25 bin TL tazminat davası açacağını, konu üzerinde gerekli hassasiyetin gösterileceğini rica ederim” ifadeleri yer aldı. Sözleşmeyi imzalamayan personel ise işe alınmıyor. İşsiz kalma korkusuyla çalışanlar söz konusu sözleşmeye imza atmak zorunda kalıyor.

İŞTEN ÇIKARILANLARLA FOTOĞRAF PAYLAŞINCA KOVULDU

İşlerinden nedensiz şekilde çıkartılan birçok çalışana ya gece yarısı ya izinli günlerinde mesaj çekerek işlerine son verildiğinin bildiriliyor.
En son işten çıkarılan Ramazan Sayın şirketin ne kadar ciddiyetten uzak olduğunu gözler önüne seren durumu anlattı. Bir kafede işten çıkartılan özel güvenlik arkadaşlarla oturduğu fotoğrafı sosyal medyada paylaştığını ifade eden güvenlik çalışanı Ramazan Sayın, Bolu’nun çocuklarına yapılan bu ayıbın son bulmasını ve ilimiz siyasilerinin bu duruma el atmasını istediğini belirtti.

İSPİYONCULARA ÖDÜL

Highway AVM’nin güvenlik şirketine bağlı olarak çalışan bazı kişiler, arkadaşlarının konuşmalarını güvenlik müdürlerine iletmesi halinde ödüllendirildiğini iddia etti. Ekmek parası için birçok ahlaksızlığa göz yumulduğunu ifade eden güvenlik çalışanları diğer arkadaşlarının işten çıkartılması sonucu isyan bayrağını açtı. Çalışanlar, bundan sonra hiçbir şekilde susmayacaklarını ve gerekirse toplu halde iş bırakacaklarını ifade ettiler.

KIYAFET PARASI KESİLİYOR

Üniformalar, çalışanlara 380 TL karşılığında zorunlu olarak satılıyor. İşten çıkarılanlar kıyafetlerin geri alınmasına rağmen verdikleri 380 TL’yi geri alamıyor.

Kaynak: ozgurbolu.com


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.