Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel güvenlik tek tip kıyafet yönergesi ne zaman yayınlanacak? İşte cevabı!

Özel güvenlik tek tip kıyafet yönergesi ne zaman yayınlanacak? İşte cevabı!
blank blank

Kamuda ki özel güvenlik görevlilerine yönelik tek tip kıyafet (üniforma) çalışması tamamlanmıştı. Tek tip kıyafet yönergesi ne zaman yayınlanacak? Yanıtı haberimizde…

Bilindiği gibi İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU 2019 yılının Temmuz ayında katıldığı Haliç Kongre Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen Kamusal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme (KAAN) ve Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon (ÖGNET) projelerinin açılış programında kamuda ki özel güvenlik görevlileri için tek tip kıyafet uygulamasına geçileceğini açıklamıştı.

Tek tip kıyafet uygulaması neden gecikti?

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı yaptığı çalışmaların ardından, 2020 yılının Ocak ayı içerisinde tanıtım programının yapılacağını bildirmişti. Ancak millet olarak hepimizi derin üzüntülere sevk eden Elazığ depremi, İdlib şehitlerimiz, sonrasında Van’da ki çığ felaketi, İstanbul’da ki uçak kazası ve son olarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını gibi elim olaylar nedeniyle Tek tip kıyafet uygulamasına geçiş sürekli ertelenmek zorunda kaldı.

Tek tip kıyafet ilk ipuçu verilmişti

Şubat ayı içersinde ise Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı KAAN projesi ile ilgili yayınladığı sayfada Emniyet Teşkilatından bir Kadın Komiser Yardımcısı ile onunla tokalaşan yine bir Kadın Özel Güvenlik Görevlisinin bulunduğu proje fotoğrafını yayınladı. Bu fotoğraf özel güvenlik tek tip kıyafet ile ilgili ilk ipuçlarını vermişti.

Sitemizde yine bu konuyla ilgili özel güvenlik tek tip kıyafet fotoğraflarını ve yeni özel güvenlik logo resimlerini paylaşmıştık.

özel güvenlik haberleri

Yeni özel güvenlik tek tip kıyafet ve yeni özel güvenlik logosunu içeren özel güvenlik haberimizin detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kıyafet yönergesi ne zaman yayınlanacak?

Ülkemizde yaşanan pandemi tedbirlerinin yeni normalleşme sürecine girecek olması nedeniyle, yetkili kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre ÖZEL GÜVENLİK TEK TİP ÜNİFORMA YÖNERGESİ’nin bayramdan sonra yayınlanması bekleniyor.

Kamu da tek tip özel sektörde tercih

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce konuyla ilgili yaptığı açıklama da; “İnşallah 2020’nin belirleyebileceğimiz tarihinden sonra, kamuda, özel güvenlikte tek tip kıyafet uygulamasına geçiyoruz. Bundan sonra kamuda özel güvenlik için tek tip bir kıyafet olabileceği, aynen polisimizin, bekçimizin tek tip kıyafeti varsa, aynı şekilde kamuda tek tip bir kıyafetin olacağı, daha sonra da özel sektörde de kendi içerisinde tercihe bırakabileceği bir yönteme doğru bu mevzuat güncellemesini de gerçekleştirerek yolumuza devam etmiş olacağız” şeklinde konuşmuştu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Avatar sercan dedi ki:

  kesin bir bilgi mi peki admin

 2. Avatar cuma dedi ki:

  Kesin bilgi mi bu peki ?? bayramdan sonra hemen mi ?

  1. Avatar Özel Güvenlik dedi ki:

   Sayın Cuma bize verilen bilgi bayramdan sonra tek tip kıyafet yönergesinin yayınlanması ile ilgili hazırlık yapıldığıdır, ozelguvenlik.net ciddi ve ilkeli yayıncılık anlayışına sahiptir, uydurma haberler yapmaz.

   1. Avatar cuma dedi ki:

    Yok ben size uydurma haber yapıyorsunuz demedim kaynak sağlam mı onu demek istedim yoksa kimse kimseyi yalan haber yapıyorsunuz diye suçlama yapamaz

 3. Avatar Kadir dedi ki:

  Tek tip kıyafet çok gecikti bir an önce uygulanmaya başlasın

BİR YORUM YAZ