Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

PTT Şubelerinde güvenlik yetersiz

PTT Şubelerinde güvenlik yetersiz
blank blank

PTT Şubelerinde güvenlik yetersiz

 

Soyguncuların son dönemki en gözde yerlerinden birisi de PTT şubeleri oldu. Çoğunlukla bir veya iki kişinin çalıştığı ve herhangi bir güvenlik tertibatının olmadığı bu şubelerden arka arkaya soygun haberleri ile karşılaşır olduk. PTT’de çalışan memurlar son zamanlarda çok tedirgin günler geçiriyor. Çünkü güvenlik görevlisi olmayan şubelerde soyguncularla vezne memuru direk karşı karşıya kalıyor. Hırsızlar PTT şubelerini tiner ve benzin dökerek yakmaktan memurlara silah çekmeye kadar pek çok yöntemle soygunlarını gerçekleştiriyorlar. Çalışanlar ise acilen PTT şubelerine güvenlik görevlisi konulmasını istiyor. PTT memurları zaman zaman sahte para alıp bunu fark etmediklerinde de tahsil ettikleri kadar sahte parayı ödemek zorunda kalabiliyorlar.

Ülkemiz şehirlerinin 8. Büyük şehri olan Şanlıurfa’da Sarayönü Caddesi’nde sadece 1 tane merkez PTT müdürlüğü ve buna bağlı olarak 16 tane şubesi bulunmaktadır. Gördüğümüz kadarıyla şubelerin çoğunda tek bir kişi çalışmaktadır. Buda etik kurallara aykırıdır. Bankacılık işlemlerini yapan PTT şubelerinin çoğunda güvenlik görevlileri bulunmamaktadır.

PTT MÜDÜRLÜĞÜNDE YOĞUN İZDİHAMLAR VE KARGAŞALAR YAŞANIYOR

Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından, çocuklarını ilköğretim ve ortaöğretimde okutan ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak PTT kanalıyla yapılan ödemeler sırasında yaşanan izdiham, her aybaşında tekrarlanıyor. ŞNT ödemeleri sebebiyle, kent merkezindeki PTT müdürlüğü önünde izdihamlar yaşanırken, kalabalığın büyük bir kısmını ise kadınlar oluşturuyor. Çocuklarıyla birlikte PTT müdürlüğü önüne gelen kadınlar da izdihamı daha da artırırken, çocuklar ezilme tehlikesi yaşıyor.

PTT önlerinde yaşanan izdihamlardan bir yandan şikâyetçi olan, diğer yandan da para alırken soyguna uğrarım korkusu ile tedirgin olan vatandaşlar,  PTT şubelerinde tek bir kişinin çalıştığını iddia ettiler.

PARA ÇEKMEYE GİDERKEN TEDİRGİN OLUYORUZ

Merkez PTT müdürlüğüne para çekmeye giderken tedirgin olduklarını söyleyen İbrahim  Çetin ve Müslüm Yıldırım, “Maalesef bizim PTT müdürlüğü ve ona bağlı şubelerde tek bir güvenlik olduğu için para çekmeye giderken  korkuyoruz. Çünkü merkezde tek bir PTT müdürlüğü var ciddi anlamda her gün yoğunluk ve izdihamlar yaşanıyor. Çoğu zaman kargaşalar bile çıkıyor. Güvenlik yeterli sayıda olmadığı için bu izdihama müdahale etmek de zor oluyor. Burada ki soyguncular bu yoğunluğu fırsata çevirip kadınlarımızın çantalarına bile giriyorlar. Çoğu zaman bu durumlarla karşılaşıyoruz. Kadınlarımızın çantalarını girip ortadan kayboluyorlar. Güvenlik yetersiz olduğu içinde kimse müdahale edemiyor” şeklinde konuştular.(Urfaşafak)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ