Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Sağlıkçılar Samsun’da Güvenlik Kaygılarını Dile Getirdi

Sağlıkçılar Samsun’da Güvenlik Kaygılarını Dile Getirdi

Samsun’da hız kesmeyen sağlıkta şiddet konusu, yine protesto edildi. Görevi başında öldürülen Dr. Kamil Furtun’ın eşi Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Neslihan Furtun, “Sağlıkçılar güvenlik kaygısı yaşıyor “dedi.

 

blank

blank

Samsun Tabip Odasına bağlı doktorlar, geçen Cumartesi günü hasta yakını tarafından Dr. Tufan Yakın’a yapılan saldırıyı hastane önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla protesto etti.

12 Ocak tarihinde Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde meydana gelen olayda, baş ağrısı şikayetiyle acile gelen bir hasta, kalabalığı görünce kendisinin sırasının öne çekilmesini istedi. Bunun üzerine hasta yakını ile Acil Tıp Asistanı Dr. Hüseyin Tufan Yanık arasında sıra tartışması çıktı. Tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine hasta yakını, doktora yumruk atarak darp etti.

Sağlıkçılar Samsun'da Güvenlik Kaygılarını Dile Getirdi

SAĞLIK ÇALIŞANLARI TEDİRGİN 

Dr. Hüseyin Tufan Yanık, darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi oldu. Doktoru darp eden saldırgan daha sonra emniyet güçlerine teslim oldu ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayın ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan doktorlar, sağlıkta yaşanan şiddet olaylarını protesto etti. Eşi Dr. Kamil Furtun da görevi başında öldürülen Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Neslihan Furtun, “Biz doktorlar olarak işimizi güvenlik kaygısı duymadan yapmak istiyoruz” dedi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.