Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Son dakika: Bayramda Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması

Son dakika: Bayramda Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında telekonferans yöntemiyle bir araya geldi. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramda sokağa çıkma yasağı, eğitim ve öğretimde atılacak adımlar ve diğer önlemlerle ilgili alınan kararları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısında, daha önce sadece büyükşehirlerde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının bayramda ülke genelinde uygulanmasına karar verildi.

Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili karar da “Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde dikkat edilecek hususları gösteren rehberler yayınlandı. Arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-26 Mayıs’ta 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.” denildi.

Türkiye genelinde bayram süresince uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında özel güvenlik görevlilerinin durumu merak konusu oldu. Daha önce yürütülen sokağa çıkma kısıtlamalarında özel güvenlik görevlileri bu yasaktan muaf tutulmuştu.

Tüm yurtta ki özel güvenlik görevlilerinin sokağa çıkma kısıtlamasından yine istisna olması bekleniyor, bunun için İçişleri Bakanlığının yayınlayacağı genelge esas olacak.

Konu ile ilgili İçişleri Bakanlığı genelgesi yakın bir zamanda Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yayınlanacak, genelge ile ilgili detayları özel güvenlik haberlerimizden takip edebilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ