Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Spor Güvenliği Çalıştayı Düzenlenecek

Spor Güvenliği Çalıştayı Düzenlenecek
blank blank

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iş birliğiyle “Spor Güvenliği Çalıştayı” düzenlenecek.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iş birliğiyle “Spor Güvenliği Çalıştayı” düzenlenecek.

EGM’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Beykoz Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki çalıştayın açılış töreni, 26 Ekim Perşembe günü Orhan Saka Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Çalıştaya Adalet Bakanlığı, EGM güvenlik, siber suçlarla mücadele, özel güvenlik, medya-halkla ilişkiler ve protokol dairesi başkanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, TFF ve Kulüpler Birliği temsilcileri katılacak.

Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi amacıyla Süper Lig ve Birinci Lig’de takımları bulunan 23 ilin müsabaka güvenlik amirleri ile spor güvenliği şube müdürleri ve tüm paydaşların da iştirakiyle gerçekleştirilecek çalıştayda, toplumsal bilinç oluşturularak kamuoyu desteğini artırmaya yönelik çalışmalar ele alınacak.

Çalıştayda 6222 sayılı Kanun çerçevesinde etkin soruşturma ve cezai müeyyidelerin uygulanması, ulusal ve uluslararası müsabakaların öncesi, esnası ve sonrasında alınan güvenlik tedbirleri, stadyumların fiziki durumları ile e-bilet ve akreditasyon gibi konular görüşülecek.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ