Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Urfa’daki Özel Güvenlik Görevlilerine eğitim verilecek

Urfa’daki Özel Güvenlik Görevlilerine eğitim verilecek

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca, 55 ildeki 50 bin 914 özel güvenlik görevlisine eğitim verildi.

blank

blank

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Süleyman Soylu’nun, özel güvenlik görevlilerine, hizmet sundukları birimin özelliklerine göre, görevleri başında bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına yönelik eğitim verilmesi talimatı üzerine Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Türkiye genelinde eğitim programları düzenledi.

Başkanlık tarafından oluşturulan komisyon tarafından önce özel güvenlik görevlilerine eğitim verecek 123 polis başmüfettişi eğitimden geçirildi.

– 50 bin 914 özel güvenlik görevlisi eğitildi

Polis başmüfettişleri tarafından özel güvenlik görevlilerine verilecek eğitimde iki etap olarak planlandı.

İlk eğitim programı, özel güvenlik görevlisi sayısı bin ve altında olan iller ile iki bin ve altında olan illere 2 grup halinde düzenlendi. 56 polis başmüfettişi tarafından 2-12 Ocak tarihlerinde 55 ildeki 59 bin 336 özel güvenlik görevlisinden 50 bin 914’üne eğitim verildi.

Eğitimlerde afet ve acil durum anında yapılması gerekenler başta olmak üzere etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler, bina ve tesis güvenliği, özel güvenlik hukuku ile yetki ve sorumluluklar anlatıldı.

Özel güvenlik görevlisi sayısı bin ve altında olan ilk gruptaki eğitimlere Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Burdur, Çankırı, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Karabük, Karaman, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Mardin, Muş, Niğde, Osmaniye, Siirt, Şırnak, Sinop ve Tunceli’de görev yapan 21 bin 782 özel güvenlik görevlisinden 17 bin 754’ü katıldı.

Özel güvenlik görevlisi sayısı iki bin ve altında olan ikinci gruptakiler de Adıyaman, Artvin, Batman, Bingöl, Bolu, Çanakkale, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzincan, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Ordu, Rize, Sivas, Tokat, Uşak, Van, Yalova, Yozgat ve Zonguldak’ta eğitim aldı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ