Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Yalova Emniyetinden Kamu Kurumlarındaki Özel Güvenlik Görevlilerine Seminer

Yalova Emniyetinden Kamu Kurumlarındaki Özel Güvenlik Görevlilerine Seminer
blank blank

Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından özel güvenlik görevlilerine uyuşturucu maddelerle mücadele kapsamında farkındalık eğitimleri verildi.

 

Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlerin uyuşturucu maddelerden uzak tutulması ve önceden fark edilip farkındalık oluşturulması amacıyla bilgilendirme faaliyetleri devam ediyor.

Bu kapsamda Yalova Üniversitesi Rektörlüğü, Yalova Kredili Yurtlar Kurumu Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nde istihdam eden özel güvenlik görevlilerine yönelik bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen seminere 150 özel güvenlik görevlisi katıldı.

Seminerde katılımcılara Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından uyuşturucu bağımlılığı, bağımlılık yapıcı maddeler, madde kullanıcısı ve sokak satıcısı nasıl tanınır, şüpheli mekanlar ve uyuşturucu maddelerin sokak isimleri, şüpheli bir durum ile karşılaşılması halinde olması gereken davranış tarzı ve alınabilecek tedbirler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Uyuşturucu madde ve özellikleri katılımcılara tanıtılarak, karşılaşabilecekleri olaylarda maddeleri daha etkili şekilde tanıyabilmeleri hususunda bilgi ve becerilerinin arttırılması anlatıldı.

Ayrıca, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü uzman personelleri tarafından ‘Terör ve Terörizm’ ana başlıkları altında bilgilendirme yapıldı. Katılımcı olan özel güvenlik görevlilerine üstlenmiş oldukları görev itibarıyla kolluk birimlerine destek ve katkılarının önemi bir kez daha anlatılarak dikkat çekmek amaçlandı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ