Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Yeni KHK ile binlerce kişiye iş imkanı

Yeni KHK ile binlerce kişiye iş imkanı
blank blank

Yeni yayınlanan KHK’larda binlerce kişiye yeni iş imkanı da açıldı.

 

Buna göre ilçelerde görev yapacak 7 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alınacak.

Olağanüstü Hal Kapsamında bazı düzenlemeleri içeren 690 sayılı KHK, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI TAMAMEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLANDI

Buna göre, “İl İdaresi Kanunu”nda yapılan değişiklikle, Jandarma Genel Komutanlığının Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılarak genel kolluk kuvveti vasfına ve İçişleri Bakanlığına tamamen bağlanması sağlandı.

6136 sayılı “Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunu”na getirilen düzenlemeyle uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçlarından ele geçirilen ve milli savunma veya iç güvenlik hizmetleriyle doğrudan ilgili silah, mühimmat, araç ve gereç ile sarf malzemeleri delil olarak saklanmasına gerek bulunmaması halinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Jandarma Genel Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığına tahsis edilebilecek.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 7 bin çarşı ve mahalle bekçiliği kadrosu ihdas edildi.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alınacak

ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ İÇİN İLAVE 7 BİN KADRO

Terör olaylarının devam ettiği Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bekçi alımları aralıklarla devam ettiği gibi yine Türkiye geneli 5 farklı il için 7 bin kişilik bekçi alımlarının yapılması bekleniyor.

7 bin kişilik bekçi alımı yakın zamanda yapılacak ve alım ilanı hazırlanıyor. Peki 7 bin bekçi alımı hangi iller için yapılacak. Buna göre alımların ilk etapta Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay illeri için yapılması beklenmekte olup yine İstanbul ili için de bekçi alımlarının yapılması bekleniyor.
Bu iller hariç olmak üzere Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri içinde valiliklerinden yayımlanan duyurular aracılığı ile bekçi alımları gerçekleştirilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ