Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Yeni normalde özel güvenlik sınavları nasıl yapılacak?

Yeni normalde özel güvenlik sınavları nasıl yapılacak?

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı 15.C Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Yazılı Sınavını tamamlayıp sonuçlarını açıkladı, yapılan sınav özel güvenlik sınavlarının yapılışı ile ilgili de ipuçları verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı 31.05.2020 tarihinde 15.C Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Yazılı Sınavını, 01-02/06/2020 tarihleri arasında da uygulamalı sınavı gerçekleştirdi. Sınavlarda Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda yapılan uygulamalar dikkat çekti. Başkanlık tarafından 21 Haziran tarihine ertelenen özel güvenlik sınavında da benzer uygulamalar gerçekleştirilecek, yayınlanan 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi sınav talimatında bu bilgilere yer verilmişti. Özel güvenlik sınav talimatı ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Başkanlık sınav ile ilgili yaptığı açıklamada;

“15.C Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Yazılı Sınavı 31/05/2020, Uygulamalı Sınavı ise 01-02/06/2020 tarihlerinde yapılmış ve sonuçlar 05/06/2020 tarihinde açıklanmıştır.

Yazılı ve uygulamalı sınav esnasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda; genel hijyen kuralları ve tedbirlerine uyulmuş, görevli personel ve adaylar sosyal mesafe kurallarına riayet etmiş olup, üst arama noktasında adayların vücut sıcaklık derecesi ölçülerek maske ve eldiven gibi koruyucu ekipman kullanımı sağlanmıştır.” denildi.

İşte Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavdan birkaç görüntü

blank
Sınava girecek adaylar sınav binasına alınmadan önce sosyal mesafe ile sıra oluşturdular. Tüm adaylar maskeleri takılı olarak sınava katıldılar.
blank
Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı sınavlarda sosyal mesafe kuralına göre sınıflarda oturma düzeni oluşturdu.
blank
Uygulama sınavı için bekleyen adaylar yine sınav salonu önünde sosyal mesafe gözetilerek bekletildi ve sırayla sınava alındı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ