Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Zübeyir Şahin: “Türkiye’de Özel Güvenlikçi Sayısı Polisten Fazla”

Zübeyir Şahin: “Türkiye’de Özel Güvenlikçi Sayısı Polisten Fazla”

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığında görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Zübeyir Şahin, ülkede şu an 283 bin güvenlik görevlisi bulunduğunu, bu sayının Emniyet Teşkilatının mevcut kadrosunun üzerinde olduğunu söyledi.

 

blank

blank

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığında görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Zübeyir Şahin, ülkede şu an 283 bin güvenlik görevlisi bulunduğunu, bu sayının Emniyet Teşkilatının mevcut kadrosunun üzerinde olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan özel güvenlik görevlilerine yönelik eğitim programı kapsamında Kırıkkale’de görev yapan özel güvenlik görevlilerine seminer düzenlendi. Merkez Nur Cami Konferans Salonunda düzenlenen seminerde Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığından 1. Sınıf Emniyet Müdürleri Zübeyir Şahin ve Mustafa Yürür ile Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı Eğitim Uzmanı Sedat Ayar, etkili iletişim ve uyulması gerekli yasal prosedürlere yönelik katılımcılara bilgiler sundu.

Düzenlenen eğitim semineri hakkında konuşan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Zübeyir Şahin, “Kamu düzeni güvenliği sağlarken bir taraftan bireysel hak ve özgürlükleri ihmal etmeden bir taraftan da bu hizmeti nasıl veririz, bizim üzerinde duracağımız kritik noktamız bu. Şu anda bizim ülkemizde 283 bin tane özel güvenlik görevlimiz aktif olarak sahada bulunuyor. Emniyet Teşkilatının personel sayısı şu anda 270 bin, özel güvenlik görevlisi sayımız şu an da emniyet teşkilatının personel sayısının üzerinde. Dolayısıyla 283 bin kişinin olduğu yerde ister istemez problemler olacak, hizmeti aksatmadan, kamu güvenliğini ve düzenini bozmadan bu hizmeti nasıl veririz, nasıl kaliteyi yükseltiriz. Bu programın amaçlarından birisi, bu hizmet kalitesini yükseltmek, bu arada da özel güvenlik görevlilerimizin, bilgi ve becerilerini bu konuda artırmaktır” dedi.

 Kırıkkale‘deki özel güvenliklere yönelik eğitim faaliyetleri 12 Ocak Cuma gününe kadar devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ