Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Destici: Özel güvenlik görevlileri canlarını ortaya koyuyorlar

Destici: Özel güvenlik görevlileri canlarını ortaya koyuyorlar
blank blank

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, özel güvenlik görevlilerinin canlarını ortaya koyarak görev yaptıklarını söyledi. Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret ederek ortak basın açıklaması yaptılar.

BBP Genel Başkanı Destici,  “Özel güvenlik görevlilerimiz gerçekten çok zor şartlar altında çok önemli görevleri ifa ediyorlar. Canlarını ortaya koyarak çalışıyorlar. Gerçekten aldıkları ücrete de baktığımız zaman hak ettiklerinin belki yarısını dahi alamıyorlar. Hemen hemen pek çoğu belki tamamına yakını asgari ücret ile çalışmak zorunda kalıyor. Taşeron işçi olarak çalışmak zorunda kalıyor. Dolayısıyla bu problemlerini çözülmesini arzu ediyoruz” dedi.

Destici Özel Güvenlik İş Kanununda yapılması gereken değişiklikleri şöyle sıraladı:
“Birinci olarak özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarının düzenlenmesi lazım. İkinci sırada, özel güvenlik görevlerimizin iş sözleşmesini sadece belirli süreli olarak yapılabilmesi yönünde çalışma koşulları ve ücretlerine ilişkin hususlarının düzenlenmesi. Üçüncüsü, özel güvenlik görevlilerine silah tazminatı düzenlemesi. Dördüncü sırada, özel güvenlik görevlilerinin meslek hastalığı kapsamında kanuni haklardan yararlanabilmeleri. Beşinci olarak, görevi başında yaralanan veya vefat eden özel güvenlik görevlilerine 2330 sayılı kanun kapsamında şehitlik-gazilik hakkının verilmesi. Altıncısı ise, kamuda çalışan özel güvenlik görevlilerinin 5510 sayılı kanun kapsamına alınarak fiili hizmet süresi zammı hakkından yararlandırılması. Yedinci sırada da, görevini üstün başarı gösteren özel güvenlik görevlilerimizin şartları sağlaması koşuluyla 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu 86. maddesi uyarınca kamuoyunda taltif adıyla verilen para mükâfatı hakkında yararlandırılması.”

Destici, “Bunlar özel güvenlik görevlilerimizin ve onların temsilcisi olan Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikamızın ve talepleri. Biz de Büyük Birlik Partisi olarak bu talepleri doğru yerinde talepler olarak görüyoruz ve bugüne kadar olduğumuz gibi bundan sonra da tüm mağdur kesimlerin mazlum kesimlerin olduğu gibi özel güvenlik görevlilerimizin de sesi olmaya soluğu olmaya devam edeceğimizi her daim yanlarında bulacağımızı buradan ifade etmek isterim” dedi.

GÜVENLİK VE SAVUNMA İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ÇAĞIRICI

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ise, “Güvenlik görevlileri ile ilgili şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu, vefat etmeden önce Meclis’e bir yasa teklifi vermişti” dedi.
Çağırıcı, “Ülkemizde görev yapan 283 bin özel güvenlik görevlisiyiz. Toplumun her alanında beşikten mezara kadar olan insan hayatının bütün sürecinde görev yapan özel güvenlik görevlileriyiz. Bizler devletimizin, milletimizin emrinde her zaman görev yapmaktan onur gurur ve şeref duyuyoruz. Biz de toplumun her alanında görev yaparken bizleri lütfen görmezden gelmeyin diyoruz. Bizim sıkıntı ve sorunlarımızla her zaman ilgilenen BBP Genel Başkanımız Mustafa Destici’ye teşekkür ediyoruz” dedi.(hürriyet)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ