Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik Görevlileri Beyaz Kod Uygulamasının Kapsamına Alınsın

Güvenlik Görevlileri Beyaz Kod Uygulamasının Kapsamına Alınsın
blank blank

Güvenlik Görevlileri Beyaz Kod Uygulamasının Kapsamına Alınsın

İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli iki güvenlik görevlisinin darp edilmesinden sonra Öz İş Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası İl Başkanı Fahrettin Çetin tarafından hastane polikliniklerin önünde basın açıklaması yapıldı. Çetin, “Güvenlik görevlilerine de beyaz kod uygulaması getirilsin.” dedi

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemde böyle olaylar yaşandığı için üzgünüz. Fakat yaşanan bu olay ilk olmadığı gibi gerekli tedbirler alınmadığı ve yaptırımlar uygulanmadığı sürece son olacağına inanmıyoruz.  24 Temmuz 2017 tarihinde Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptığımız basın açıklamasında dile getirdiğimiz üzere burada da bir daha tekrar ediyoruz; özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın da beyaz kod uygulamasına bir an önce dahil edilmesi gerekmektedir.

Çünkü Özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımız saldırıya uğradıklarında sadece sendika olarak bizim dava açıp özel güvenlik görevlisi arkadaşların haklarını savunmaya çalışmamız yetmez çalıştıkları kurumlarında hukuki yollar üzerinde bize destek vermeleri gerekir. Arkadaşlarımız zor şartlar altında çalışmalarına rağmen hasta yakınları tarafından haksız yere saldırıya uğramaktadırlar. Kendilerini ve hastane personelini savunmaya çalıştıklarında ise memura verilen ceza verilmekte fakat saldıranlar ise herhangi bir ceza almamaktadır. Biz Öz İş Sendikası olarak Devlet büyüklerimiz ile özel güvenlik görevlilerinin sıkıntılarını ve bu sıkıntıların çözüm yollarını görüşüyoruz. Biz an önce gerekli kanunların çıkartılarak bu tür mağduriyetlerin giderilmesini rica ediyoruz. Bir daha böyle olayların yaşanmamasını umut ediyoruz. Sağlık çalışanlarına şiddete hayır diyoruz.”


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ