Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik-İş Sendikası Ayağa Kalktı

Güvenlik-İş Sendikası Ayağa Kalktı

Dün akşam Atatürk Devlet Hastanesinde yoğun bakımda yatan bir hastanın yakınlarının saldırdığı ve darp ettiği özel güvenlik görevlisi Güvenlik İş Sendikasını ayağa kaldırdı.

 

Dün akşam Atatürk Devlet hastanesi karıştı. Yoğun bakımda yatan bir hastanın yakınları  hastanede kargaşa çıkardı.

Kargaşayı engellemek isteyen güvenlik görevlisi Faruk Yavuz’un  üzerine kaynar su döken şahıslar ardından darp ederek yaraladılar.

Vücudunun çeşitli yerleri yanan ve darp sonucu yaralanan Faruk Yavuz’a ilk müdahale acil serviste yapıldı. Güvenlik görevlisini darp eden şahısların yakalanması için polis çalışma başlatıldı.

Olayın ardından Güvenlik İş Sendikası yaralanan güvenlik görevlisine sahip çıktı. Bugün hastane önünde bir araya gelen özel güvenlik görevlileri ellerinde pankartlarla yapılan saldırıyı kınadılar.

Güvenlik İş Düzce il Başkanı Mehmet Değerli, çok üzün olduklarını vurgulayarak, Faruk Yavuz’u 8,10 tane şehir magandasının bu hale getirdiğini söylerken, olayı anlattı.

Şahısların telefonlarının şarjını takacakları cihaz için uyaran Faruk Yavuz’un kendi odasındaki prize takmalarını istediği anda şahısların arasındaki bir kadının “ sen bize karışamazsın bizim yoğun bakımda hasamız var” şeklinde konuşarak diğer yakınlarını galeyana getirdiğini iddia eden Güvenlik İş Başkanı Değerli, orada bulunan gençlerin güvenlik görevlisine saldırdığını, telefonunu kırdıklarını, su ısıtıcısındaki kaynar suyu üzerine dökerek haşladıklarını belirtti.

Özel güvenlik görevlilerinin hastanelerde hastaların, hasta yakınlarının güvenliği için görev yaptığını söyleyen Değerli, işleyişin bozulmaması için güvenlik görevlilerinin bazı ikazları yapmak zorunda olduklarını vurguladı.

Değerli, “ Bundan gocunup da bu insanlara zarar vermek nedir.Aynı anda bir trafik kazası olmuş, gelen polisler müdahale ediyor, o kişilerin önce yakıp sonra darp etmesiyle Allah korusun belki de arkadaşımız ölecekti. Özel güvenlik görevlilerinin en zor görev yaptığı mahallerden birisi maalesef devlet hastanelerimiz. Bu tip olaylar Türkiye’nin değişik yerlerinden mutlaka duyuluyor. Bu arkadaşlarımız zor şartlarda görev yapıyorlar ama şartlarının düzeltilmesi adına maalesef idarecilerimizde de eksiklikler var. Mesela arkadaşlarımızın kılık kıyafetleri. Güvenlik görevlisi duruşuyla karşıya güven vermeli. Maalesef Düzce’de bu konula alakalı gelişme olmadı. Yasamız var ama içi boş. Güvenlik İş olarak yasa taslağı hazırladık, İçişleri bakanımıza verdik.” Şeklinde konuştu.

“Bir de böyle elim olaylarla karşı karşıya gelmek bizi üzüyor” diyen Değerli, yetkililere ve halka seslendi, “ ne olur kendinizi bizim yerimize koyun” ifadelerini kullandı, hunharca saldırıyı kınadıklarını söyleyerek, adli mercilere başvuracaklarını bildirdi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.