Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik-İş Sendikası Başkanının “Özel Güvenlik Günü ve Haftası” dolayısıyla yayınladığı mesaj

Güvenlik-İş Sendikası Başkanının “Özel Güvenlik Günü ve Haftası” dolayısıyla yayınladığı mesaj

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı Yönetim kurulları adına Özel Güvenlik Günü ve Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genel Başkan mesajında; “5188 sayılı Özel Güvenlik Kanununun 26 Haziran 2004 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği gün olan 26 Haziran’ın Sendikamız Güvenlik-İş tarafından Üyelerimizin, Özel Güvenlik Görevlilerinin 5188 sayılı kanun ile Meslek hayatına başlaması nedeni ile Ülkemizde 13 yıldır görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerinin Özel Güvenlik Gününü ve haftasını kutladı.

Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı basın kuruluşlarına yaptığı açıklama da 26.06.2004 yılında 5188 sayılı kanunla yasal çerçeveye kavuşan Özel Güvenlik Görevlileri toplumun her alanında huzur ve güvenin sağlanması için 24 saat görev yapmaktadır, Halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması gibi kutsal bir görevi yerine getiren özel güvenlik görevlileri hak ettikleri toplumsal saygınlığı kazanmalıdırlar.


Görevleri bazında hayatını kaybedenler kanunlar nezdinde ŞEHİT, yaralananlar ise GAZİ sayılmalıdırlar. 13 yıldır toplumsal huzur ve güven ortamının sağlanmasında Polis teşkilatları ile özel güvenlik görevlileri omuz omuza görev yapmaktadırlar.

Büyük fedakarlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla görev alanlarımızda aziz milletimizin barış ve emniyet içinde yaşaması için üstün bir görev anlayışı ile hizmet veren tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın ortaya koyduğu başarı hepimizi gururlandırmaktadır.

Unutulmamalıdır ki toplumsal yaşamın her alanında görev yapan özel güvenlik görevlileri hayat standardımızı yükselten bir vazife icra etmektedir.

Güvenlik-İş Sendikası olarak bu kutsal görevi icra eden özel güvenlik görevlilerinin toplumda hak ettiği saygınlığı kazanmaları ve daha iyi koşullarda çalışmalarının sağlanabilmesi için yeni bir GÜVENLİK İŞ yasasının çıkarılması öncelikli amacımız olmuştur.

Canı pahasına fedakarca görev yapan özel güvenlik görevlilerinin yılda bir defa hatırlanması ve hak ettikleri itibarı kazanmaları için Güvenlik-İş Sendikası olarak 26 Haziran gününü “Özel Güvenlik günü” ve aynı haftayı “Özel Güvenlik haftası” olarak kutluyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası olarak toplumda huzur ve güven ortamının sağlanmasında ve kamu düzeninin korunmasında gece gündüz fedakarca aktif olarak görev yapan 320 bin özel güvenlik görevlisinin 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasını kutluyoruz.” dedi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ