Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik İş Sendikası şubelerini yeniden yapılandırıyor

Güvenlik İş Sendikası şubelerini yeniden yapılandırıyor
blank blank

Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) 81 ilde bulunan temsilciliklerini 9 şube olarak birleştiriyor.

 

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası, Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Grand Haber Hotel’de, 81 ildeki sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda profesyonelleşme kararı alan sendika, ülke çapındaki temsilciliklerini şubeleştirerek Türkiye’nin en büyüğü olmayı hedefliyor.

Ömer Çağırıcı, Başkanlığında bir araya gelen Güvenlik-İş Sendikası’nın 135 temsilcisi, profesyonel çalışma anlayışını karara bağladı. Özel Güvenlik ve Savunma çalışanlarının sorunlarıyla ilgili olarak 4 gün süren istişare toplantısından, temsilcilikten şubelere geçilmesi kararı alındı.

Dünya’da 20 Milyon üyesi bulunan Dünya Küresel Sendikalar Birliği UNI Global Union üyesi olan Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Türkiye’deki toplam 320 bin güvenlik işçisinden 100 bin çalışanın sendikalı olduğunu, bunun da 30 bininin kendi üyelerinden oluştuğunu belirtti. Çağırıcı, özel güvenlik sektörünün lider sendikası olduklarını ifade ederek, Türk-İş Konfederasyonu’nun en hızla büyüyen sendikası haline geldiklerini kaydetti.

15 Temmuz’da şehit verdik

 

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, özel güvenlik olarak, sosyal yaşamın her yerinde olduklarını belirterek, “Bir kamu görevi yapan bizler, asker ve polis gibi asli unsurların yardımcı unsurlarıyız. Sahipsiz meslek mensupları olarak, şehitlik ve gazilik unvanlarını istiyoruz. Haklarımızı içeren yasamızın çıkarılmasını istiyoruz. Hor görülmek istemiyoruz. Duyun sesimizi. Çünkü, bizde 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminde 4 şehit verdik, 51 de gazimiz bulunmaktadır” dedi. (Antalya Bugün)

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ