Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik-İş Sendikası Van Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Güvenlik-İş Sendikası Van Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Güvenlik-İş Sendikası Van Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda tek listeyle yapılan seçimlerde Mehmet Naci Beyter başkan seçildi.

 

Güvenlik-İş Sendikası Van Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda tek listeyle yapılan seçimlerde Mehmet Naci Beyter başkan seçildi.

 

DoubleTree by Hilton Hotel’de gerçekleşen genel kurula YYÜ Rektörü Peyami Battal, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, İşadamı Zahir Kandaşoğlu, Faruk Alpaslan, Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağrıcıve çok sayıda davetli katıldı.

 

Genel kurulda bir konuşma yapan Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağrıcı 2011 yılında kurulduklarını ve 32 bin üyelerinin olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de ilk Van’da şube açtık. Van’dan bismillah diyerek yola çıktık. Özel güvenlikçilerin sendikasıyız, onların sesiyiz. Bugün güvenlik görevli sayımız 32 bindir.19 iş kolunda özel güvenlik görevlilerinin sendikayız. Biz özel güvenlik olarak her yerdeyiz. Bizler kamuda da güvenliği tamamlayıcı mahiyeti olan özel güvenlik görevlileriyiz, bizler her evde bir aileyiz. Bizler gerçekten önemli görevleri ifa ediyoruz. Görev alanlarımızda can, mal ve namus koruyoruz. Özel güvenlik görevlilerinin sorun ve sıkıntıları var. Kamu güvenliğini sağlayan polisin, askerin, korucunun ve zabıtanın yani bize benzeyen işleri yapan herkesin toplumda gördüğü saygınlığı görmek istiyoruz. Biz bu noktada bazı sorunlar ve sıkıntılar yaşıyoruz. Bir insan hastanede dünyaya geliyor, orada özel güvenlik var. O insan ilkokula, ortaokula daha sonra liseye gidiyor, ama her zaman kapısında özel güvenlik var. Üniversite de, askerlik şubelerinde Mehmetçik adaylarımıza bile eşlik eden biz özel güvenlik görevlileri varız” dedi.

 

Askerlik sonrası işe başlarken, kamu veya özel sektörde de özel güvenlik ile karşılaştıklarını ifade neden Çağrıcı, “Parklarda, bahçelerde, bütün kamu kurumlarında ve sosyal alanlarda özel güvenlik görevlileri var. Bugün mezarlıklarda bile özel güvenlik var. Yani bir insan doğduğu gün özel güvenlik hayatında oluyor ta ki öldüğü güne kadar özel güvenlik var hayatında. Biz buna beşikten mezara güvenlik diyoruz ama maalesef toplumda hak edilen değeri görmüyoruz. Gerekli hassasiyetin gösterilmesini istiyoruz. Üyelerimizin bütün sorun ve sıkıntılarına çare olmaya çalışıyoruz. Van başta olmak üzere ülkemizin bütün illerinde özel güvenlik görevlilerini anlatan bir resim sergisi açıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yönetim kurulu asil üyeler; Mehmet Naci Beyter – Şube Başkanı, Ahmet Aydemir – Şube Sekreteri, Turgut Alptekin – Şube Mali Sekreteri, Zafer Tatlı – Şube Teşkilat Sekreteri, Selami Bile – Şube Eğitim Sekreteri(iha)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ