Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik-İş Sendikasından İçişleri Bakanı Soylu’ya Anlamlı Ziyaret

Güvenlik-İş Sendikasından İçişleri Bakanı Soylu’ya Anlamlı Ziyaret

Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ve Yönetim kurulu üyeleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.

 

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Genel Sekreterimiz Ahmet Durcuk, Yönetim Kurulu Üyemiz Fevzi Karataş, Genel Başkan Danışmanımız Doç.Dr. Türker Topalhan, Başhukuk Müşavirimiz Av.Levent Atabay, Hukuk Müşaviri Av.Hüseyin Kaya’dan oluşan heyetimiz İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile özel güvenlik görevlileri ve sektör hakkında toplantı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığından toplantıya Müsteşar Yardımcısı İsmail Çataklı, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, Özel Güvenlik Daire Başkanı Erkan Yücesan, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik, Özel Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı Uğur Demirci katıldı.

Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Özel Güvenlik Görevlileri hakkında genel bilgilendirme yaparak, Özel Güvenlik Görevlilerinin aldığı eğitimler, kimlik yenileme durumları, görev yerlerinde uygulamada yaşanan sorunlar olmak üzere, taleplerimiz olan Gazilik ve Şehitlik hakkı, yıpranma tazminatı, özel güvenlik görevlilerine taltif hakkı konularını aktardı.

Genel Başkanımız Çağırıcı Özel Güvenliğin tanımı olan Beşikten Mezara olan süreci İçişleri Bakanımıza bilgi vererek, Sendikamızın hazırladığı Özel Güvenlik İş Kanununu takdim etti.

Sendikamızın Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme sosyal mesajını İçişleri Bakanımızla birlikte veren Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Şubat ayında İçişleri Bakanlığımızın bünyesinde 81 ilden özel güvenlik görevlileri ile İçişleri Bakanımızın buluşma etkinliğinin gerçekleşeceğini söyledi.

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu 283 bin aktif çalışan özel güvenlik görevlisinin kıymetli olduğunu, sorunlarının ve taleplerinin takipçisi olduklarını, gerekli birimlerin çalışmaları yaptığını Sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin de katkısı ile özel güvenlik görevlileri ile ortak çalışmaları gerçekleştirerek özel güvenliğin farkındalığını hissettireceğiz diyen, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı’ya ve Güvenlik-İş Sendikamıza çalışmalarından dolayı teşekkür etti.(güvenlikajans)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ