Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik-İş Sendikasından Kadro Açıklaması

Güvenlik-İş Sendikasından Kadro Açıklaması

Muş´ta görev yapan Güvenlik İş elemanları, son açıklanan KHK ile birlikte kadroya geçecek olan taşeron işçiler arasında, güvenlikçilerinde yer alması gerektiğini söyleyerek, basın açıklaması yaptılar.

Türkiye´de taşeron statüsünde çalışan yüz binlerce çalışan yılbaşından sonra kademeli olarak kadroya alınacak. Son açıklanan KHK ile birlikte yüzbinlerce taşeron işçisinin kadroya alınacağı açıklanmıştı. Kadroya alınacak işçiler arasında güvenlikçilerin olmamasını eleştiren Muş Güvenlik İş çalışanları basın açıklamasıyla kendi durumlarına dikkat çektiler. Basın açıklamasını okuyan, Güvenlik İş Muş Havalimanı Baş Temsilcisi Sedat Özcan, kendilerinin de bu düzenlemeye tabi tutulması gerektiğini söyledi.

 Güvenlik-İş Sendikasından Kadro Açıklaması
blank

blank

Muş´ta taşeron statüsünde çalışan güvenlik elemanları, çoğu taşeron işçisi gibi kendilerinin de kadroya alınmalarını istiyorlar. Bunun için bir basın açıklaması düzenleyen güvenlikçiler, kendilerinin de kapsayacak bir düzenleme yapılması gerektiğini ifade ettiler. Basın metnin okuyan Güvenlik İş Muş Havalimanı Baş Temsilcisi Sedat Özcan, canlarını hiçe sayarak çalıştıklarını ifade ederek, “Sevgili iş arkadaşlarım, meslektaşlarım, güvenlik arkadaşlarım, temizlik ve teknik yemekhanede olan arkadaşlarımıza da bizleri kırmayıp ortak olan davamızda birlikte sahip çıkmamız için birlik ve beraberliğimize yapmış olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Arkadaşlar bizim burada toplanmamızın sebebi birlik ve beraberliğimizi, bize dayatılan ayrımcılığa beraber dik duruşumuzu göstermektir. Bizler Muş Havalimanında, şeker fabrikalarında, PTT´lerde çalışan özel güvenlik temizlik teknik, yemekhanede çalışan taşeron işçileriz. Mesela bizler havaalanlarında tüm zorluklara sıkıntılara rağmen günde binlerce kişiye Türkiye´de milyonlarca kişinin güvenilir şekilde seyahat etmeleri için canla başla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Havalimanı denildiği zaman dünyaya açılan kapı olarak görünür ve Türkiye için ayna görevi yansıtmaktadır. Her kesimin havalimanında illaki yolu geçmektedir bu siyasilerden tutun, köylü kardeşlerimize kadar ailelerimize kadar kullandığı havayolu ulaşım aracıdır. Bizim siyasi liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız olsun, Başbakanımız olsun, milletvekillerimiz olsun burada güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için bizler canımızı hiçe sayarak elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Ama devlet büyüklerimiz en son KHK´da çıkan taşeron yasasında kamu iktisadi teşebbüsleri denilen KİT kurumlarının bazılarını dâhil edip, büyük bir kısmına üvey evlat muamelesi yaparak bizleri kadro dışı bırakmışlardır. Yapılan bu haksızlığa ve adaletsizliğe karşı her yerde, her zaman sesimizi duyurmaya devam edeceğiz ta ki hak ve adalet yerini bulana kadar” şeklinde konuştu.

“BU HAKSIZLIĞA TÜM TÜRKİYE ŞAHİT OLMUŞTUR”

Bu sorunun giderileceğine olan inançlarının tam olduğunu ifade eden Özcan, “Çıkarmış oldukları bu yasa biz Kamu İktisadi Teşebbüsleri personellerini derinden üzmüştür. Bir milyona yakın vatandaşımıza kadro verip Bizler 20-30 bin civarı olan kamu iktisadi Teşebbüsleri personellerini kapsam dışı bırakmıştır ve bu haksızlığa tüm Türkiye şahit olmuştur. Bununla birlikte KHK ile çıkarılan bu yasa ölü doğmuştur. Tek umudumuz uzun adam dediğimiz reisten yani Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´dan ricamız bizleri de kardeşlerimizden ayırt etmemesini bekliyoruz ve bizleri kırmayacağından eminiz. AK Parti teşkilatımızın asla milletine vatandaşlarına ve halkına yanlış yola sürüklenmesine ve parçalanmasına izin vermeyeceğine de inanıyoruz, bizler her zaman reisimizin arkasındayız veda arkasında durmaya devam edeceğiz. Arkadaşlar sizlerin çok fazla değerli zamanını almak istemiyoruz, anlatacak söylenecek çok şeyler var ama kısacası özet geçelim dedik bizlere zaman ayırdığınız için bütün arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ