Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Hak-İş üyesi işçilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Hak-İş üyesi işçilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan sabah saatlerinde Atina’ya gitmek üzere Esenboğa Havalimanı Şeref Salonu önünde büyük bir kalabalık tarafından uğurlandı.

 

blank

blank

Şeref salonu önünde otobüs üzerinde önce Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu konfederasyona bağlı işçilere hitap etti.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taşerona kadro sözünü yerine getirdiği için kendisine teşekkür etmek amacıyla toplanan  Hak-İş’e bağlı işçilerden oluşan kalabalığa hitap etti.

Alanda bulunanları selamlayan Erdoğan, “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganları üzerine, “Hiç endişeniz olmasın, biz beşer planında, kul önünde eğilmedik. Biz sadece Rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğildik.” ifadelerini kullandı.

Kula kul olmadıklarını vurgulayan Erdoğan, böyle devam edececeklerini belirtti.

El ele verilmesi ve dayanışma içerisinde olunması gerektiğine işaret eden Erdoğan, geleceğin daha güzel olacağına dikkati çekti.
Erdoğan'a işçilerden teşekkür02
Cumhurbaşkanı Erdoğan, taşeron işçilerle ilgili sorunun yıllardır konuşulduğunu ve tartışıldığını hatırlatarak, “Ne yazık ki taşeronlar adeta komisyoncu görevi görmek suretiyle arada belli bir kazancı götürmüştür. Şimdi ise bu iş artık yoluna koyuldu ve Allah’ın izniyle gerek belediyelerin bu noktada atacağı adımlar gerekse devletin atacağı adımlar planlandı.” diye konuştu.

“Kimsenin burnu sürtmez”

Taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın yaptığı çalışmaların değerlendirildiğini anımsatan Erdoğan, taşeron işçilerle ilgili partisinin grup toplantısında açıkladığı karara vardıklarını bildirdi.

Kararın hayırlı olması temennisinde bulunan Erdoğan, yaklaşık 900 bin işçinin düzenlemeden faydalanacağını, bundan sonraki süreçte, “Benim sonum, akıbetim ne olacak?” diye bir şeyin olmayacağını dile getirdi.
Erdoğan'a işçilerden teşekkür03
Erdoğan, “Yeter ki herkes, devletin, kamunun bütün kurallarına uysun, çalışmasını yapsın. Çalışmasını yaptıktan sonra kimsenin evelallah burnu sürtmez.” dedi.

Yunanistan’daki temaslarının ardından yarın Batı Trakya’ya geçeceğini ifade eden Erdoğan, buradaki vatandaşlarla bir araya geleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınması yönündeki kararını hatırlatarak, eleştirilerde bulundu.
Erdoğan'a işçilerden teşekkür01
ABD Başkanı Trump’ın, Birleşmiş Milletlerin (BM) 1980 kararını hiçe saydığının altını çizen Erdoğan, bugüne kadar ABD ve İsrail’den başka dünyada hiçbir ülkenin, BM’nin 1980 yılındaki kararının dışında, buna aykırı bir adımı olmadığına işaret etti.

“Papa ile de görüşme talebim oldu”

Erdoğan, sadece söz konusu iki ülkenin karara direndiğini anlatarak, şimdi ise tekrar bunu gündeme getirmek suretiyle Trump’ın neye yaranmak istediğini anlamanın mümkün olmadığını belirtti.

Kudüs’ün, Müslümanların, Hristiyanların, kısmi olarak da Musevilerin ibadetgahı olarak görüldüğüne işaret eden Erdoğan, Müslümanların ilk kıblesinin de Mescid-i Aksa olduğunu aktardı.
Erdoğan'a işçilerden teşekkür06
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: 

“Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun? Bu nasıl bir yaklaşımdır? Siyasi liderler karıştırmak için değil barıştırmak için olurlar. Şu anda Sayın Trump’ın bu açıklamaları adeta ‘mikser’ görevi görmeye yöneliktir. Karıştırmaya yöneliktir, barıştırmaya değil. Kusura bakmasın. Çarşamba günü İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak tüm İslam İşbirliği Teşkilatıüyelerini İstanbul’da toplayacağız. Bunun yanında telefonlarla görüşmelerimi sürdürüyorum. Burada sadece İslam ülkelerini değil hatta Papa ile de görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam veya yarın sabahgörüşeceğiz. Çünkü burası aynı zamanda Hristiyanların da mabedi, onunla da bu konuyu görüşmem lazım. Sayın Putin’le de görüşmemi yapacağım. Batı ülkeleri Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya’yla da görüşmelerimi yapacağım. Çünkü bu artık sadece Müslümanların değil adeta insanlığın görevidir. Burada Sayın Trump, ‘Ben güçlüyüm, öyleyse haklıyım’ diyorsa, yanılıyor. Güçlü olmak, haklı olmak demek değildir. Haklı olan güçlüdür. Bunu böyle bilmesi lazım. Burada biz haklıyız. Bu kumpasların altında ve arkasında nelerin olduğunu da son zamanlardaki bu mahkeme sürecinden gayet iyi biliyoruz.”

“Herkesin foyası ortaya çıkıyor”

ABD’de eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın yargılandığı davayı hatırlatan Erdoğan, “İşte şu anda mahkemede dönen dolapları görüyorsunuz. ‘Bunda yalan söyledim, şunda yalan söyledim, filanca rüşvet almadı.’ Tamam da haftalardır, aylardır ne ile meşguldü bu insanlar? Öyle mi? Öyleyse, şu anda herkesin foyası, açık net ortaya çıkıyor. Muameleye de buna göre tabi olacaklar.” diye konuştu.

Çarşamba günü, Kudüs ile ilgili İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesinin İstanbul’da toplanacağını hatırlatan Erdoğan, toplantının ardından bazı etkinliklerin planlanmasına yönelik çalışmaların da ayrıca yapıldığını dile getirdi.

Erdoğan, işçilere, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, taşeron işçilerle ilgili çıkacak kanunun hayırlara vesile olmasını diledi.

ABD ve İsrail’e tepki

Taşeron işçilere kadro verilmesinden dolayı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmek üzere Esenboğa Havalimanı’nda toplanan Hak-İş üyeleri, Türk bayrakları sallayarak ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını da protesto etti. “Kahrolsun İsrail” sloganları atan Hak-İş üyeleri, hitabının ardından alkışlar eşliğinde Erdoğan’ı Yunanistan’a uğurladı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ