Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik kendi günlerini ilk kez kutladı

Özel Güvenlik kendi günlerini ilk kez kutladı
blank blank

Güvenlik İş Sendikası Kocaeli Temsilciliği, bu ilkini kutladıkları 26 Haziran Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası kapsamında Yüksek Öğrenim KYK Kocaeli İl Müdürlüğü’ndeki özel güvenlik görevlilerini ziyaret etti.

Güvenlik İş Sendikası Kocaeli Temsilciliği, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü’ndeki özel güvenlik görevlilerini ziyaret ederek 26 Haziran Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası’nı kutladı. Burada açıklama yapan Güvenlik İş Kocaeli Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül, “Kamu düzeni ve halkının güvenliği için 13 yıl önce hayatımıza giren Özel Güvenlik Görevlilerinin artık, bir polis haftası bir hemşireler günü bir öğretmenler günü gibi bir özel günleri vardır” dedi.

BU YIL İLKİNİ YAŞATIYORUZ

“Resmi gazete yayınlan ve kabul edilen 26 Haziran Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası’nı Güvenlik-İş sendikası olarak Ülkemizin 81 ilinde kutlamalar yapmaktayız” diyen Tatlıgül, “Bizde Kocaeli Temsilciliği olarak bu özel günümüzün asıl sahipleri olan Kocaeli Kredi Yurtlar Müdürlüğü’ne bağlı Arızlı öğrenci yurdunda görevi başında olan arkadaşlarımızı ziyaret ederek kendileri ile kutlamak istedik. Bu yıl ilkini yaşattığımız bu özel günümüzün Ramazan bayramına denk gelmesi münasebeti ile fazla etkinlik yapamamış olsak da gelecek yıllarda daha etkili ve güzel kutlamalara şahit olacağız” diye konuştu.

HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ

Bu özel gününü kutlarken özel güvenlik görevlileri adına kamuoyuna seslenen Tatlıgül, “Özel Güvenlik Görevlileri toplumun her alanında huzur ve güvenin sağlanması için 24 saat görev yapmaktadır. 13 yıldır toplumsal huzur ve güven ortamının sağlanmasında Polis teşkilatları ile özel güvenlik görevlileri omuz omuza görev yapmaktadırlar. 13 yıllık süre içerisinde hukukun üstünlüğünün insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin sağlanması görevinin kedisine ilke edinen, yasalarla tanınmış görevini sadakatle gece gündüz fedakarca yerine getiren Özel Güvenlik Görevlileri halkımızın hizmetinde olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

HER YERDEYİZ

“Unutulmamalıdır ki toplumsal yaşamın her alanında görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri toplumsal yaşam standardımızı yükselten bir vazife icra etmektedir” diyerek sözlerine devam eden Tatlıgül, “Güvenlik anlayışı en az sağlığımız kadar önemli ve hafife alınmamalıdır. Bugün İkamet ettiğimiz konutta çocuğumuzun okulunda sağlımız için hastanede değerli varlıklarımız için bankada aklınıza gelen her yerde özel güvenlik görevlileri vardır. Hayatın başlangıcından sonuna kadar Özel Güvenlik Her yerde Görmezden Gelme” diyerek farkındalık yaratmaya çalışıyoruz Sendikamız ve bizler özel güvenlik görevlileri hak ettiği değer ulaşıncaya kadar her platformda mücadelemize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.(DemokratKocaeli)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ