Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Sağlık çalışanlarına yapılan ek ödemeden özel güvenlik’te yararlansın

Sağlık çalışanlarına yapılan ek ödemeden özel güvenlik’te yararlansın

Sağlık çalışanlarına yapılan ek ödemeden özel güvenlik’te yararlansın

 

ÖZEL GÜVENLİK HABER – Güvenlik-İş Sendikası corona virüs ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına yapılması planlanan ek ödemeden sağlık kuruluşlarında görev yapan özel güvenlik görevlilerinden yararlanması gerektiğine dair bir açıklama yayınladı.

Güvenlik İş Sendikasından yapılan açıklama da;

“Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden ülkemizde de etkisini sürdüren Koronavirüs (Covid-19) salgınını en aza indirmek için mücadele eden ve mücadelenin en ön saflarındaki yerlerini alan Kendi sıhhatleri pahasına her türlü riski alan sağlık çalışanlarının bu özverisi, her türlü takdirin üzerindedir. Varlıkları ile bize güven veren, fedakârlıklarıyla yarınlarımıza umutla bakmamızı sağlayan Başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına Güvenlik-İş Sendikası olarak teşekkür ediyoruz.
23 Mart tarihinde Sayın Bakanımızın sağlık çalışanları için yaptığı açıklamada yer alan; ’’Sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içinde olduğunuzu, Kadronuza 32 bin yeni personel dahil edeceğinize, bu süreçte çalışan sağlık personelimizin ek ödemelerinin üç aylık zaman diliminde tavan yüzde 100 oranında olacağına’’ ilişkin açıklamalarınızı Güvenlik-İş Sendikası olarak olumlu buluyor ve destekliyoruz.
Bakanlığınıza bağlı hastanelerde çalışan ve halkımızla ilk teması kuran, yönlendiren ve sağlık kurumlarının güvenliğini sağlayan özel güvenlik görevlilerinin de sağlık çalışanlarıyla beraber mesai yapıp aynı risklere maruz kaldığını hatırlatmak isteriz.
Özel güvenlik görevlileri özellikle hastanelerde zor şartlar altında canla başla çalışırken sağlık çalışanı değilmiş gibi bir yaklaşıma maruz kalmalarını da şiddetle karşı olduğumuzun bilinmesini isteriz.
Ülkemiz üzerindeki Koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerini en aza indirmek için mücadele eden tüm sağlık çalışanların içinde ayrım yapılmadan ve çalıştıkları sürece belirlenen bu ek ödemenin meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine de yapılması hususunu bilginize arz ederiz.” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.