Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Ağınıza yayılan Android virüsü!

Ağınıza yayılan Android virüsü!

Yeni keşfedilen bir Android virüsü, diğer virüslerin aksine ağınızı da kontrolü altına almak istiyor. İlginç virüsün Google Play Store’daki 200’den fazla uygulama bulunduğu düşünülüyor!

 

blank

blank

Google‘ın göz bebeği olan Android işletim sisteminin zaman zaman çeşitli virüsler tarafından hedef alındığını biliyoruz. 1 milyarı aşkın cihazda kullanılan bu dev ekosistem hackerların da iştahını kabartıyor.

Geçtiğimiz günlerde keşfedilen yeni nesil bir Android virüsü, sizden çok ağınızı kontrol etmeyi amaçlıyor. MilkyDoor ismi verilen bu virüs ağınızla cihazınız arasında bir köprü görevi görerek tüm verilerinizi kontrol edebildiği gibi, ağınızla alakalı bir işlem yaptığınız takdirde ağdaki diğer cihazlara yayılabiliyor.

Ağınıza yayılan Android virüsü01

Oldukça zararlı işlere imza atabilecek olan  bu virüsün maalesef Google Play Store üzerindeki 200’ü aşkın uygulamaya bulaştığı düşünülüyor. Yaklaşık 500.000 kullanıcı anlamına gelen bu 200 uygulama, Android kullanıcılarının canını yakacak gibi gözüküyor.

Özellikle kurumsal ağları önceliğine alan bu virüs, ağ üzerinden bulaşabildiği her sisteme fidye virüsü bulaştırarak hackera büyük paralar kazandırmayı amaçlıyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.