Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Amerika’nın aradığı Rus yakalandı!

Amerika’nın aradığı Rus yakalandı!

Amerika’da bulunan çeşitli bankalardan 5 milyon dolar tutarında para çalan hacker FBI tarafından aranıyordu. Geçtiğimiz günlerde gelen haberlere göre hacker İspanya’da yakalandı!

 

blank

blank

Amerika Birleşik Devletleri‘nde bulunan bankalara 5 milyon dolar civarında zarar yaşatan NeverQuest isimli banka virüsünün yaratıcısı Stanislav Lisov, FBI tarafından her yerde aranıyordu!

Sahte internet sayfaları ile hesapları bir bir boşaltan bu virüs uzun süre gündemde kendine yer bulmayı başarmıştı. Bir süredir görülmeyen virüsün yaratıcısı İspanya‘da bulundu.

32 yaşında bir Rus olduğu bilinen Stanislav Lisov geçtiğimiz günlerde İspanya polisi tarafından Barselona El Prat Havalimanı’nda yakalandı.

Amerika'nın aradığı Rus yakalandı01

FBI‘ın bulgularına göre Amerika Birleşik Devletleri seçimlerine sızan hackerlar arasında bulunduğu belirtilen Stanislav Lisov, henüz Amerika‘ya iade edilmiş durumda değil.

Önce İspanya‘da yargılanacak olan Rus hacker Amerika‘ya iade edilmesi durumunda özellikle seçimlere müdahale suçlamalarından dolayı çok daha ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir.(shiftdelete.net)

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.