Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Android ajanı Go Keyboard!

Android ajanı Go Keyboard!

Android işletim sistemi için geliştirilmiş popüler klavye uygulaması Go Keyboard, meğerki gizlice kullanıcılarının bilgilerini sızdırıyormuş. Aynı geliştirici ekibi tarafından yapılmış benzer birçok farklı casus uygulama mevcut.

blank

blank

 

Android ajanı Go Keyboard!

AdGuard güvenlik araştırmacıları, Çinli GOMO geliştirici ekibi tarafından piyasaya sürülen “Go Keyboard” adlı klavye uygulamasının casuslukyaptığını ve güvenilir olamadığını tespit etti.

Hali hazırda Goole Play Store’da aynı ekip tarafından hazırlanmış  “Swipe input, GIFs, Free Theme, GIF” adlı birçok benzer uygulama bulunmakta. Araştırmacılara göre bu uygulamalar da aynı Go Keyboard uygulamasında olduğu gibi, bilgi hırsızlığı yapmakta ve yetkisiz kod çalıştırmakta.

100.000 – 500.000 arası indirme ve 4.5 – 4.4 arası değerlendirme oranına sahip bu uygulamalar, bugüne kadar birçok kullanıcı tarafından “Güvenli” olarak biliniyordu. Son olarak güvenlik araştırmacıların belirttiği üzere, kullanıcıların güvenlikleri için söz konusu bu uygulamaları indirip yüklememeleri gerekiyor.(shiftdelete)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.