Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Anymal Robot Asansör Kullanabiliyor!

Anymal Robot Asansör Kullanabiliyor!

Anymal robot, tıpkı bir insan gibi asansör kullanabiliyor.

blank

blank

Anymal robot, tıpkı bir insan gibi asansör kullanabiliyor. Özerk bir şekilde çalışan Anymal robot, zorlu ve tehlikeli görevlerde insan yardımına ihtiyaç duymadan çalışabilecek özelliklere sahip. Uzay yürüyüş simülatörü test ediliyor.

Anymal robot

Dört ayaklı robotlar son yıllarda şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde gelişti. Özellikle endüstriyel ortamlarda kullanımları daha sıradan hale gelmeye başladı. Bu alandaki örneklerden biri de birkaç yıl önce ETH Zurih’te ortaya çıkan dört ayaklı Anymal robottur. Ticari olarak piyasaya sürülecek olan bu robot, artık tek başına asansör kullanabilecek hale geldi.
Anymal Robot Asansör Kullanabiliyor01Robotun petrol ve doğal gaz platformları, mayın arama gibi işlemlerde aktif olarak kullanılması bekleniyor. Yani temel bir güvenlik gözetleme cihazı olarak görev alacak. Eklenen son özellikleri ile asansöre binerken dahi insan yardımına ihtiyaç duymayacak.

Yaklaşık 30 kg ağrılığında dört ayaklı Anymal robot, bir insan hızına eşdeğer bir hızda hareket edebiliyor. Yaptığı görevin zorluğuna bağlı olaraktek bir şarj ile 2-4 saat kadar çalışabiliyor.

Özerk bir şekilde çalışan robot henüz satışa sunulmadığı için fiyatı bilinmiyor. Endüstriyel alanda kullanılması beklenen robotun, Ghost Minitaur robot gibi11.500 dolar civarında fiyattan satılabileceği tahmin ediliyor.

Aşağıdaki videodan robotun asansöre binme tanıtımını izleyebilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.