Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Apple hacklendi mi?

Apple hacklendi mi?

Bir grup Türk hacker binlerce Apple kullanıcısının iCloud şifresine ulaşmış olabilir! Apple’dan fidye isteyen grup, istedikleri verilmezse kullanıcıların bilgilerini sileceğini açıkladı!

 

blank

blank

Geçtiğimiz günlerde ünlülerin cinsel içerikli görüntülerinin tekrar internette yayınlanmasıyla tekrar gündeme gelen Apple‘ın bulut sistemi olan iCloud‘ın güvenliği bir grup Türk hackerların işine yaramış gibi gözüküyor.

Çok sayıda Apple kullanıcısının iCloud şifrelerini ele geçirdiklerini söyleyen Turkish Crime Family isimli hacker grubu, Apple‘a 7 Nisan‘a kadar süre verdi.

75.000 $ isteyen hacker grubu Apple‘ın ödemeyi yapmaması halinde kullanıcıların tüm verilerini sileceğini belirtmesi kullanıcılar arasında korkuya neden oldu.

Apple gerçekten hacklendi mi?

Apple hacklendi mi01

Apple tarafından net bir açıklama olmamasına rağmen Apple tarafından hackerların YouTube‘a koydukları kanıt videolarının silinmiş olması kullanıcılar arasında tedirginliğe neden oldu.

Apple, yasaları çiğneyen hiçbir aktiviteye ödül vermeyeceğini belirterek ücreti ödemeyeceğini de belirtti. Eğer gerçekten iCloud şifreleri çalındıysa 7 Nisan‘dan sonra Apple‘ın başı oldukça ağrıyacak diyebiliriz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.