Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Avm’lerde Sertifikalı Araç Geçiş Kontrol Ürünleri Zorunlu Olmalı

Avm’lerde Sertifikalı Araç Geçiş Kontrol Ürünleri Zorunlu Olmalı

Avrupa’da yaşanan toplumsal terör olayları pek çok noktada güvenlik ihtiyacını beraberinde getiriyor.

blank

blank

Arma Kontrol, özellikle AVM gibi kamuya açık alanlarda mutlaka entegre güvenlik sistemlerinin tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekerek, güvenlik zafiyetinin minimum seviyeye indirilebileceğinin altını çiziyor.

Son dönemde artan sivil alanlardaki terör olayları, dikkatleri kamuya açık alanlardaki güvenlik sorunlarına çekiyor. Özellikle insan popülasyonunun yoğun olduğu AVM gibi alanlarda güvenlik zafiyetinin minimum seviyeye inmesi gerektiğini ifade eden Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, “Terör ne yazık ki bugün küresel bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle insanların yoğun bir şekilde bulunduğu AVM’lerde araç giriş çıkışları kamu güvenliği için büyük risk taşıyor. AVM’lerde yakın zamanda zorunlu hale gelen plaka tanıma sistemi bu noktada atılan önemli bir adım. Buna benzer olarak Road Blocker veya mantar bariyer sistemlerinin de AVM’lerde zorunlu hale getirilmesiyle daha güçlü güvenlik tedbiri alınmalı”diyor.

SERTİFİKALARINI SORGULAMASI ŞART

 

Road Blocker, mantar bariyer sistemleri ile entegreli çalışan araç altı tarama sistemlerinin AVM güvenliğinde standart bir uygulama haline gelmesi gerektiğini belirten Koray Kartal, ürünlerin sertifikalı olmasının da hayati derecede önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, merdiven altı diye tabir edilen üreticilerin hiçbir belge olmaksızın kamu güvenliğini önemli derecede tehlikeye atan ürünleri piyasaya sunduklarını ifade ederek;
”Firmaların sunmuş oldukları test belgelerinin uluslararası onaylanmış kuruluşlar tarafından akredite edilmiş sertifika merkezleri tarafından verilmiş olması gerekir. Güvenlik tedbirlerini bu ürünlerle yapan işletmeler sertifikalarını sorgulamalı ve hangi belgelere sahip olduğunu öğrenmeli” diye konuşuyor.

ARAÇ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ İLE MAKSİMUM SEVİYE GÜVENLİK

Dünyada güvenlik harcamalarının 2016’ya göre yüzde 10 oranında artış gösterdiğini dile getiren Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, Arma Kontrol ürünlerinin diğer güvenlik sistemleriyle entegreli çalışarak AVM güvenliğini maksimum seviyeye taşınabileceğine dikkat çekiyor. Kurulduğu günden bugüne 3000’den fazla projeye imza atan Arma Kontrol, sadece AVM değil, insan popülasyonunun yoğun olduğu okul, hastane, şehir meydanları gibi alanlarda da güvenlik ürünleriyle hizmet veriyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.