Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Başkaya: “Güvenlik sistemleri adli olayların çözümüne yardımcı olur”

Başkaya: “Güvenlik sistemleri adli olayların çözümüne yardımcı olur”

Başkayalar Elektronik İşletme sahibi Özay Başkaya,  güvenlik kamera ve alarm sistemleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak güvenlik sistemlerinin artık zorunlu bir ihtiyaç haline geldiğini belirtti.

 

GÜVENLİK SİSTEMLERİ ARTIK LÜKS DEĞİL

blank

blank

Güvenlik sistemlerinin lüks değil, zorunluluk haline geldiğini söyleyen Başkaya, “Güvenlik sistemlerinde en çok tercih edilen sistemler kamera sistemleridir. Kaza ve adli olaylar, iş takibi, güvenlik güçlerince olayların aydınlatılmasına yardımcı olması gibi etkili bir rol sahibidir. Kamera sistemlerinin kalitesi, sistemlerin güvenirliği çok önemlidir.

Güvenlik sistemlerinin caydırıcı olması sayesinde istenmeyen olayların başımıza gelmemesinde önemli bir rolü vardır. Bu yüzden önemli ihtiyaçlar arasında yer almıştır. Maalesef günümüzde kullanılan birçok güvenlik sistemini hırsızlar çok iyi bilmekte ve bu sistemlerinin zayıf yönlerinden yararlanarak amaçlarına ulaşabilmektedirler. Bu nedenle doğru sistemlerin, doğru şekilde kullanılması ve yeterli teknik bilgiye sahip uzman ekiplerce kurulmuş olması kötü sonuçların doğmasını engellemektedir. Kurulum yapacak ekibin yeterli teknik bilgiye sahip olması, sistemin teknik özelliklerinin kurulum yapılacak yerin ihtiyacına uygun seçilmesi ve güvenilir bir marka olması gerekir. Kurulumu yapılacak güvenlik sistemi için yeterli belgelere sahip markalar olması ileride doğabilecek ihtiyaçlar, yedek parça ve benzeri malzeme tedariki için çok önemlidir.”

KAMERA SİSTEMLERİNİN ALARM SİSTEMİ İLE DESTEKLENMESİ ÇOK ÖNEMLİDİR

Güvenlik kamera sistemleri ve alarm sistemlerinin olmasının yanı sıra araç plaka tanıma sistemlerinin de olduğuna dikkat çeken Başkaya, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Kamera sistemleri hırsızlık ve benzeri olaylarda hırsızın kendisini gizlemesi (maske ile vb.) durumlarında kayıt ederken, profesyonel bir alarm sistemi, alarm takip merkezi ile entegre edildiğinde hırsızlık olaylarının engellenmesinde en önemli bir unsurdur. Bu sebeple kamera sistemlerinin alarm sistemi ile desteklenmesi çok önemlidir. Adli olayları aydınlatıcı ve kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaktadır. Araç plakalarının tanıma sistemleri de vardır.

Gece ışıksız ortam şartları plakanın üzerindeki reflektörlü boyanın parlaması ve araç farlarından dolayı kamera görüntüsünü bozması plakayı tanımayı olanaksız hale getiriyor. Bu sebepten otopark, otoyol, köy girişi cadde üzeri dış cepheye bakan kameralarda plaka tanıma için özel üretilmiş güvenlik kameraları tercih edilmelidir. Güvenlik sistemi alacak kişinin bu özellikleri sorgulaması keşif yapan teknik ekibin müşteriyi bu konularda bilgilendirmesi gerekmektedir. Güvenlik sistemleri işyeri, ofis, ev, apartman, fabrika, alışveriş merkezi, akaryakıt istasyonları çiftlikler, fiber optik hizmetleri, alarm takip merkezleri, faaliyet alanlarımızdandır. Güvenlik kamera ve alarm sistemleri alacak kişilere en önemli tavsiyem firmanın size sunduğu markaların iyice araştırılmasıdır.”(medya)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.