Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Dikkat çeken antivirüs kullanmayın açıklaması!

Dikkat çeken antivirüs kullanmayın açıklaması!

Mozilla’da uzun yıllar mühendislik yapan Robert O’Callahan’ın sözleri gündemi salladı. Anti Virüs yazılımları PC’lere zarar mı veriyor? Veriyorsa, bunu nasıl yapıyor?

 

blank

blank

Anti virüs yazılımı kullanmayın! Bu söylem bize ait değil. Başarılı internet tarayıcılarından biri olan Mozilla‘da uzun süre mühendislik yapan Robert O’Callahan söylüyor bu sözleri. Kendisine göre de hayli elle tutulur nedenleri var.

Anti Virüs yazılımları işletim sistemine zarar veriyor

Robert O’Callahan kendi bloguna taşıdığı bu olayda, üçüncü parti virüs yazımlarının işletim sistemini zehirlediğinden bahsediyor ve ekliyor, “Windows 8.1 veya daha üstü işletim sistemi kullanıyorsanız, virüs yazılımı kullanmayın, varsa silin ve Windows Defender‘ı aktif edin.”

Elbette böyle bir söylem ilk bakışta Windows Defender virali gibi duruyor. Virüs yazılımlarının uzun bir süredir esnek bir yapıda olmadığından bahseden O’Callahan, zaten bu yüzden geliştiricilerin kendi virüs karşıtı önlemlerini aldığını söylüyor.

Virüs yazılımlarında kodlamaların oldukça katı olduğunu da vurgulayan O’Callahan, Mozilla’da çalıştığı dönemde birçok önemli güncelleştirmenin Anti virüs yazılımlarına takıldığına değiniyor. Bu durumun sadece Mozilla için geçerli olmadığını, bazen Windows güncelleştirmelerinin de engellendiğini sözlerine ekliyor.

Gerçekten çok ilginç bir durum. Elbette işin içinde biraz viral kokusu almadık değil. Eğer dediklerinde haklı çıkarsa, bu işin üzerine gidenler zaten çok daha önemli verilere ulaşacaktır.(shitfdelete.net)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.