Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

EYOF 2017 Erzurum’un Teknoloji Altyapısı Hazır

EYOF 2017 Erzurum’un Teknoloji Altyapısı Hazır
Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin (EYOF) Bilgi Teknolojileri Direktörü Abdullah Köse, organizasyon tüm teknolojik altyapısının hazır olduğunu söyledi.

Avrupa’nın önemli kış spor merkezlerinden olan Erzurum’un ev sahipliği yapacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) için 10 günden az bir süre kaldı. Avrupa’nın birçok ülkesinden gelecek 14-18 yaş aralığında sporcular, 11-18 Şubat tarihlerinde yapılacak organizasyonda 9 farklı branşta mücadele edecek.

blank

blank

EYOF 2017 Erzurum’un Bilgi Teknolojileri Direktörü Abdullah Köse, 300’den fazla bir ekiple yaklaşık beş aydır yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını, organizasyonun sistem ve ağ altyapısını hazır hale getirdiklerini söyledi.

Yaklaşık 5 bin katılımcının Erzurum’a geleceğine dikkat çeken Abdullah Köse, sistem ağ ve altyapısı, medya, akreditasyon ve yayın altyapısıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Yaklaşık 300’den fazla personelle çalışıyoruz. Toplam katılımcı sayısını 5 bin olarak planlıyoruz. Üstün teknolojiyle birlikte katılımcılara yerinde ve zamanında destek vermek amacıyla gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. 2017 yılındayız. Günümüz teknolojisinin vermiş olduğu bütün imkanları, devletimizin desteğiyle EYOF 2017’ye katılacak bütün sporcuların, katılımcıların hizmetine sunmayı planlıyoruz. 10 tesiste bütün internet alt yapımız ve donanımlarımız hazır” dedi.

Sonuçlar yarım saniyenin altında verilecek

Organizasyon süresince sonuçların yarım saniyeden daha az bir sürede ulaştıracaklarına vurgu yapan Abdullah Köse, “Oyunların süresince web portalı, mobil uygulama, oyun bilgilendirme sistemleri, saha içi yerinde sonuç sistemlerinin oluşturulması, bunların web sitesine aktarılıp anlık olarak web sitesinde yayınlanması ve sonuçların tesislerde yer alacak bilgilendirme ekranlarında katılımcılarımızın, medya mensuplarımızın ve vatandaşlarımızın kullanımına sunmuş olacağız. Sonuçları yarım saniyenin altında vereceğiz” dedi.

İlk akreditasyon Karbeyaz’a

Abdullah Köse, 11-18 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek organizasyon süresince yaklaşık 12-13 bin akreditasyon kartı basmayı hedeflediklerini, ilk akreditasyon kartının da EYOF 2017 Erzurum’un resmi maskotu Karbeyaz’ın aldığını söyledi.

Erzurum’da görev yapacak basın mensuplarının şehirden memnun ve mutlu ayrılmaları noktasında tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade eden Abdullah Köse, “Medya mensuplarına bütün tesislerde basın ofisi hazırladık. Onların rahat etmeleri için elimizden gelen tüm çalışmaları tamamladık. Burada tabii ki teknolojiyi de etkin kullanmaları adına internet hızı çok çok önemli. İnternet hızında çok yüksek kapasiteleri hedefliyoruz ve sorun yaşayacağımızı düşünmüyoruz. Zaten testlerimizi yaptık, herhangi bir sorunla da karşılaşmadık. Oyunlar zamanında da medya mensuplarını memnun ve mutlu bir şekilde uğurlamış oluruz” diye konuştu.

‘Organizasyon internetten yayınlanacak’

EYOF 2017 Erzurum’un Bilgi Teknolojileri Direktörü Abdullah Köse, organizasyonun yayın altyapısının da hazır olduğunu, açılış seremonisi, madalya törenleri ve müsabakalarında televizyon kanalları dışında organizasyonun internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından da yayınlanacağını söyledi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.