Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Facebook’tan güvenlik atağı!

Facebook’tan güvenlik atağı!

Sosyal ağ devi Facebook, yaptığı bir açıklamayla güvenli anahtar isimli yeni güvenlik hizmetini kullanıcılarına sundu. Peki bu güvenli anahtar hizmeti kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuyor?

 

blank

blank

Facebook dünya çapında 1 milyarı aşkın insan tarafından kullanılan popüler bir sosyal ağ. Böyle büyük kitlelere hizmet ettiğinden ötürü, sık sık ciddi güvenlik yatırımları yapıyor.

Konuyla ilgili olarak Facebok güvenlik ekibi tarafından dün yapılan açıklamada yeni bir güvenlik sistemini devreye soktuğunu açıkladı. Son dönemin popülerleşmeye adım atan güvenli anahtar hizmetini artık Facebook‘ta da kullanabileceksiniz.

Facebook'tan güvenlik atağı01

Güvenli anahtar bir Universal 2nd Factor (U2F) destekli bir USB bellek olabildiği gibi bir NFC kartı da olabilir. Facebook hesabınızın güvenlik bölmesinden aktifleştirebildiğiniz hizmetin son kullanıcıya güvenlik açısından etkisi oldukça fazla.

Bu hizmete destek veren Google, Dropbox, GitHub gibi servislerin şifresini de güvenli anahtarınızdan sağlayabilirsiniz.Buna ek olarak anahtarı kullanarak iki adımlı doğrulama kodu gibi hizmetleri beklemeden direkt olarak şifrenizle birlikte çok daha hızlı bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

Güvenli anahtar hizmeti henüz sadece güncel versiyon Chrome ve Opera için kullanılabiliyor olsa kısa süre içerisinde mobil uygulamaya ve diğer tarayıcılara gelmesi bekleniyor.(shiftdelete.net)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.