Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Gerçek hesaplarla sahtecilik

Gerçek hesaplarla sahtecilik

Hackerlar daha büyük kitlelere erişmek için çok daha efektif bir yol izlemeye karar verdiler. Güvenlikteki en zayıf halkayı kullanan hackerlar kolay yoldan milyonları hackliyor!

 

blank

blank

Siber güvenlik dönemin en büyük ihtiyaçlarından birisi haline geldiğinden beri, hacker kelimesini daha çok duymaya başladık.

Özellikle sosyal ağlar üzerinden yayılan reklam virüsleri hackerların en büyük gelir kaynaklarını oluşturuyor. Bu durumu daha kolay bir hale getirmek isteyen hackerların kullandıkları yöntem çok akıllıca.

Güvenliğin en zayıf halkası olan insan faktörünü kullanan hackerlar, Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal ağlarda doğrulanmış profilleri hedeflerine aldı.

Gerçek hesaplarla sahtecilik

Sosyal mühendislik kullanarak bu tarz hesapları hackleyen hackerlar, milyonlarca kişiye tek bir hesap aracılığıyla ulaşarak amaçlarına çok daha kısa sürede ulaşmayı başardı.

Güvenlik araştırmacıları son dönemlerde iyice artan bu tarz saldırılardan dolayı doğrulanmış hesaplardan gelen saldırılara dikkat çekti ve bu hesaplardan gönderilmiş olsa bile güvenmediğiniz bağlantılara tıklanmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.