Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Google’dan gmail güvenliği ile ilgili önemli şart

Google’dan gmail güvenliği ile ilgili önemli şart

Google güvenlik konusunda önemli bir karar aldı. Alınan kararla birlikte Gmail güvenliği artırılmak isteniyor. Bu yöntemle birlikte kullanıcıların bütün Google hizmetlerinde güvenliği daha üstün hale gelecek.

blank

blank

Günümüzde hesap güvenliği önemli konulardan biri haline geldi. Bilgisayar korsanlarının en büyük hedeflerinden biri olan e-posta hesapları için geliştirici firmalar da çalışmalarını sürdürüyor. Güvenlik için en çok kullanılan yöntemlerden biri de iki faktörlü kimlik doğrulama olmuş durumda.

Gmail güvenliği arttırılacak

Kullanıcılarının güvenliğini sağlamak isteyen firma, daha önceden kullanıcılarına iki faktörlü doğrulama sistemini kullanıma almıştı. Sistem sayesinde hesabına giriş yapmak isteyen kullanıcılar, giriş sayfasında gördüğü sayıyı telefonda üç seçenek arasından seçiyor ve güvenlik sağlanıyordu. Bu işlemi yapabilmek için de telefonun kilidini açmak gerekiyor.

Kullanıcılar bu özelliği kullanmak için elle ayarlar kısmından özelliği aktif hale getirmesi gerekiyordu. Ancak alınan kararla Gmail güvenliği sağlamak için bu özellik otomatik olarak kullanıcılar tarafından kullanılacak. Her kullanıcı giriş yapmak istediğinde bu iki faktörlü doğrulama aşamasından geçecek. Bu özelliğin 7 Temmuz tarihi itibariyle otomatik kullanıma alınması planlanıyor.

Kullanıcılar şu anda bu yöntemle birlikte SMS alım tercihinde de bulunabiliyor. Firma, hesabın bağlı olduğu cihazların kolayca değiştirilmesinin de önüne geçecek. Böylelikle saldırganların eline geçen hesapların, gerçek sahiplerince kolayca geri alınabilmesi amaçlanıyor. Google güvenlik konusunda kullanıcıların gizliliğini korumayı amaçlıyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.