Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik Sektörünün Devleri Dubai’de Bir Araya Geldi

Güvenlik Sektörünün Devleri Dubai’de Bir Araya Geldi

Güvenlik ve yangın sektöründeki profesyonelleri bir araya getiren Intersec 2018 fuarı, dünyanın dört bir yanındaki sektör temsilcilerini ağırladı.

 

blank

blank

Sektörün önde gelen temsilcilerinin yer aldığı fuarda Türkiye’den Arma Kontrol de Türk mühendislerin tasarladığı yeni sistemlerini tanıttı.

Güvenlik sektörünün en prestijli fuarlarından Intersec kapılarını Dubai’de açtı. 129 ülkeden gelen 1000’i aşkın katılımcı ve 30.000’i aşkın ziyaretçi sayısıyla dünya çapındaki en büyük fuarlardan olan Dubai Intersec 2018, aynı zamanda geniş kapsamlı uluslararası bir ticaret platformu özelliğine sahip. Sektördeki firmaların hedef kitlelerini tek bir çatı altında bir araya getiren fuar, 21-23 Ocak tarihleri arasında Dubai Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti.

Ticari Güvenlik, Akıllı Ev, Bilgi Güvenliği, Yangın ve Kurtarma, Güvenlik ve Sağlık, iç güvenlik, Çevre ve Fiziksel Güvenlik gibi geniş kapsamlı çözümlerin sergilendiği fuarda Türkiye’den de Arma Kontrol yer aldı. Kurulduğu günden bu yana 45’e yakın ülkeye ihracat yapan Arma Kontrol, son olarak İtalya’da aldığı P1 sertifikalı Road Blocker ve Mantar bariyer sistemlerini tanıttı.

TÜRK MÜHENDİSLERİN BAŞARISI GLOBAL ARENADA SERGİLENİYOR

Patentinin elinde olduğu Teleskopik Road Blocker sistemiyle İtalya’da düzenlenen çarpışma testinden P1 derecesiyle geçen Arma Kontrol, Türk mühendislerin başarısını Dubai Intersec 2018 fuarında tanıttı. Uluslararası fuarda ilk kez görücüye çıkan Teleskopik Road Blocker sisteminin yanında, mantar bariyer sistemleri de sergilendi. Roma’da gerçekleşen çarpışma testiyle 7,5 tonluk bir kamyonun saatte 65 km hızla çarptığı testi yüksek başarıyla tamamlayarak P1 derecesi almaya hak kazanan Arma Kontrol, bu başarıya sahip olan ilk Türk firması.

Dubai Intersec 2018‘in sektör için çok önemli bir platform olduğunu söyleyen Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal; ”Arma Kontrol olarak her yıl belirli seviyede büyüme gerçekleştiriyoruz. Büyümemizde uluslararası fuarların önemi çok büyük. İhracat ağımızı bu gibi önemli fuarlarla genişletiyoruz. Dubai Intersec, sadece bulunduğu Ortadoğu bölgesinin değil global arenada da önemli bir konumda. Biz de Arma Kontrol olarak Dubai Intersec’e bu yıl üçüncü kez katıldık. Hedefimiz doğrultusunda ileriki yıllarda düzenlenecek olan Dubai Intersec fuarlarında da yer almayı planlıyoruz” dedi.

HEDEF DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 FİRMASINDAN BİRİ OLMAK

Yeni ürünlerini Ortadoğu pazarına Intersec 2018‘de tanıtacaklarını söyleyen Kartal sözlerine şöyle devam etti. “Sektörde dünyanın en büyük 10 firmasından biri olmayı hedefliyoruz. Şu an için 40’ın üzerinde ülkeye Türk yapımı ürünlerin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Katıldığımız uluslararası fuarlarla bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz” dedi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ