Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Hyperloop One Dünyanın En Hızlı Trenini Tanıttı

Hyperloop One Dünyanın En Hızlı Trenini Tanıttı

Yüksek hızlı tren teknolojisi için Hindistan’dan destek alan ABD’li şirket Hyperloop One, ülkenin dört bir yanını kısa sürede dolaşabilecek trenin taslaklarını tüm dünyaya anlattı.

 

blank

blank

Hyperloop One şirketi, salı günü Hintli devlet yetkilileri ile bir araya gelerek, Hindistan’da yapılması planlanan tren hattının rotası hakkında konuştu. Şirket, ülkenin bir ucundan diğerine sadece 80 dakikada ulaşılabileceğini proje taslakları üzerinden anlattı. Mumbai ve Delhi arasındaki mesafenin hızlı tren ile, uçaklardan daha hızlı kat edileceği belirtildi.

90 ÜLKEDEN 2 BİN 600 MÜHENDİS KATILDI

Hyperloop One’ın Hindistan için geliştirdiği özel projesi ‘Vision For India’nın tanıtımı yapıldı. Hindistan gibi yüksek nüfuslu bir ülkede, ulaşım alanında devrim yaratması planlanan hızlı tren projenin detayları anlatıldı. Duyurulduğu günden itibaren dünya çapında test çalışmaları yapılan Hyperloop’un en büyük destekçisi Hindistan oldu. ‘Hyperloop One Global Challange’ adında düzenlenen yarışmada 90 ülkeden 2 bin 600 mühendis arasında eleme yapan Hyperloop One şirketi, yarı finale kalan 5 Hint şirketin isimleri belirtildi.

EN HIZLI TRENDEN 3 KAT DAHA HIZLI

Yüksek hızlı tren projesi Hyperloop’un en büyük uygulayıcı şirketi Hyperloop One, yeni sistemin, dünyadaki en hızlı trenden bile 3 kat daha hızlı olacağını söylüyor. Ayrıca karbon salınımı yapmayacak sistemin çevre dostu olacağı ve günümüzdeki tren teknolojisinden çok daha ucuz olacağı ifade ediliyor. Hindistan’da ülkenin her yerine ulaşması planlanan tren hattı ile, Mumbai ve Yeni Delhi arası mesafenin 80 dakikaya düşürülmesi bekleniyor.

Hyperloop One Dünyanın En Hızlı Trenini Tanıttı01

İLK TEST 2017’DE YAPILACAK

Hindistan devlet yetkilisi Amitabh Kant, “Hindistan hükümeti Hyperloop One ile çalışmaktan memnuniyet duyacaktır. Kentselleşmeyi ve ulaşımı dönüştürmek zorundayız, ve bunu ancak sıra dışı teknolojiler ile başarabiliriz. Hyperloop One onlardan birisi” ifadelerini kullandı.

Proje aşamasında Hyperloop projesinin ilk testleri, ABD’nin Nevada eyalatinde 2017 yılında yapılacak. Dünyadan çok sayıda bilim insanı bu testte yer alacak.

Hyperloop One Dünyanın En Hızlı Trenini Tanıttı02


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ