Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Iron-Man benzeri zırh yapıldı

Iron-Man benzeri zırh yapıldı

İngiliz bir girişimci, geliştirdiği Iron Man zırhına benzer bir teçhizat ile jet-pack fikrine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Bakalım geliştirilen bu cihaz nasıl çalışıyor?

 

blank

blank

Uçma arzusu, her zaman insanoğlunun en büyük arzularından bir tanesi olmuştur. Uçağın geliştirilmesiyle bir nebze de olsa giderilen bu arzu, İngiliz bir girişimcinin geliştirdiği zırhla, tamamen giderilmeye bir adım daha yaklaştı.

Gravity adlı şirketin kurucusu, İngiliz girişimci Richard Browning, yıllar boyu kurduğu uçma hayallerini, uzun süren çalışmaları sonunda gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştırdı.

İngiliz basını tarafından gerçek hayatın Iron-Man’i olarak adlandırılmaya başlanan Browning, kollarına bağladığı jet motorlarıyla birkaç metre havalanmayı başardı. Daedelus adını verdiği teçhizatın yapım aşamalarını ve çalışır haldeki videolarını yayınlayan girişimciyi izlemek epey korkutucu.

Iron-Man benzeri zırh yapıldı01

Güvenlik sebebiyle teçhizatın hızını ve havadaki maksimum yüksekliği kısıtlı tutulmuş. Hatta Browning’in geliştirdiği teçhizatın şu an ki en yüksek hızı, hızlı yürüyüş yapan bir insanın hızına oldukça yakın. Ayrıca yine güvenlik sebebiyle, jet motorlarında özellikle patlayıcı olmayan bir yakıt seçilmiş.

Teçhizat, tasarımı gereği yerden sadece birkaç metre yükselebiliyor. Tüm bu sistemin çalışması için sürekli basılması gereken bir tuşla ise kontrol sağlanıyor. Browning’e göre bu teçhizatı kullanmak, bir yarış motoru kullanmaktan daha az tehlikeli.

Daedelus ne zaman satışa sunulacak ?

Son formuna git gide yaklaşan Daedelus’un önündeki yüzlerce deneme testi ve maliyeti düşünüldüğünde, Daedelus’u uzun bir süre daha satışta görmemiz mümkün değil gibi görünüyor. Ancak cihaz gerçekten tamamlandığında, klasik jet-pack fikrine yeni bir soluk getirecek gibi duruyor.

Aşağıdaki videodan Daedelus’u çalışır halde inceleyebilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.