Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kaspersky CEO’sundan Türkiye açıklaması!

Kaspersky CEO’sundan Türkiye açıklaması!

Popüler anti virüs yazılımlarından birisi olan Kaspersky’ın kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky, siber savaşlar ile ilgili yaptığı konuşmada Türkiye’nin adından oldukça fazla söz etti.

 

blank

blank

İnternet dünyasında siber saldırılardan korunmak isteyen kullanıcı ve firmaların en çok tercih ettiği anti virüs yazılımlarından birisi olan Kaspersky‘ın kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky, günümüzün en büyük tehditlerinden siber savaşlar hakkında bilgi verdi.

Kaspersky CEO'sundan Türkiye açıklaması01

Siber suçlar ile dünya ekonomisine yılda yaklaşık olarak 500 milyar dolar zarar verildiğini belirten Kaspersky, hacker’ların artık oldukça profesyonel bir şekilde hareket ettiğini ve bu nedenle yakalamanın her geçen gün zorlaştığını belirtiyor.

Siber savaşların henüz başlamadığını ancak hazırlıkların yapıldığını belirten Kaspersky, Türkiye’nin siber saldırılara etkisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye, siber saldırılarda büyük rol oynuyor!

Türkçe’nin siber savaşlar sırasında oldukça fazla konuşulan dillerden birisi olduğunu tespit ettiklerini belirten Eugene Kaspersky, oldukça ünlü hacker ve yazılım mühendislerine sahip olan Türkiye’nin, gelişmiş ülkeler ile yarışabilecek düzeyde olduğunu vurguluyor.

Eugene Kaspersky, Türkiye’de geçtiğimiz yıl yaşayan elektrik kesintisi hakkında net bir bilgi olmadığını, ancak bu olayın siber saldırılar ile bağlantılı olmadığını düşündüğünü belirtiyor.

Türkiye’nin siber güvenlik eğitime daha fazla yatırım yapması gerektiği yönünde devlete çağrıda bulunan Kaspersky, ülkemizde 3 ofislerinin ve 20 çalışanlarının bulunduğu belirtiyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ