Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kırklareli’nde Bu İş Kolunda Güvenlik Kamerası Kullanımı Artık Zorunlu!

Kırklareli’nde Bu İş Kolunda Güvenlik Kamerası Kullanımı Artık Zorunlu!

Kırklareli’nde patlayıcı depolarına güvelik kamerası takma zorunluluğu getirildi. Kırklareli Valiliği’nin bir süre önce yayımladığı havai fişek kararına ekleme yapılarak, Kırklareli sınırları içinde 1, 2 ve 3’üncü grup piroteknik madde satış izni bulunan bayilere, patlayıcı madde depolarına güvenlik kamerası takma zorunluluğu getirildi.

Kırklareli Valiliği’nin bir süre önce yayımladığı havai fişek kararında,  2018 yılının Eylül ayında halk arasında ‘havai fişek’ olarak bilinen piroteknik maddelerin üretimi, ithali depolanması, satışı, taşınması kullanılması ve yok edilmesine dair karar yayımlamıştı. Karara yapılan ekleme ile Kırklareli sınırları içinde 1, 2 ve 3’üncü grup piroteknik madde satış izni bulunan bayilere, patlayıcı madde depolarına güvenlik kamerası takma zorunluluğu getirildi.

KABAHATLER KANUNU’NUN 32’NCİ MADDESİ UYGULANACAK


Kırklareli Valiliği’nin yayımladığı havai fişek kararı ile güvenlik kamerasının bu kararın tebliğinden sonra 2 ay içinde takılması gerektiği ifade edilerek, güvenlik kameralarının belirtilen sürede kurulmaması, fonksiyonel hale getirilmemesi ya da Valilik Kararı hükümlerine aykırı davranılması durumunda İl İdaresi Kanunu’nun 66’ncı maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesinin uygulanacağı kaydedildi. Kararın, piroteknik maddelerin terör örgütleri tarafından el yapımı patlayıcı madde olarak güvenlik kuvvetleri ve vatandaşlara karşı kullanılması nedeniyle alındığı belirtildi.(marmarahaber)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.