Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kiza İş Merkezi’nde Üst Düzey Güvenlik

Kiza İş Merkezi’nde Üst Düzey Güvenlik

Doğu Akdeniz Bölgesi’nin en büyük ofis projesi Kiza İş Merkezi’nde Türkiye’nin sayılı güvenlik sitemlerinden birisini kurduk…

 

blank

blank

Kurt İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Kurt, Adana’da eski Tekel Fabrikası arazisine yaptıkları Doğu Akdeniz Bölgesi’nin en büyük ofis projesi Kiza İş Merkezi’nde Türkiye’nin sayılı güvenlik sitemlerinden birisini kurduklarını belirterek, “Havalimanlarında ki, İstanbul’da bulunan bazı plazalardaki geniş güvenlik sistemini biz Kiza İş Merkezimize kurduk. Bölgenin en güvenlikli iş merkeziyiz” dedi.

Kiza İş Merkezi’nin güvenlik sistemini, plaka okuma, kartla giriş, 7/24 kayıt, detektörler ve sensörler ile donattıklarını belirten Kurt, kişiler ofislerinin güvenliğini 24 saat boyunca canlı olarak izlendiğini söyledi.

Kurt, kurulan sistemlerin işyerlerinde ki güvenlik zafiyetini ortadan kaldırmak amacıyla kurulduğunu vurgulayarak, “Ayrıca sistem, duman, ısı, gaz ve nem detektörleriyle yangın, su baskını ve gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı da iş yerinizi koruyor. Bunu yanı sıra, mesai saatlerinde yaşanabilecek acil sağlık ve panik hallerinde de, olaya en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlıyor” diye konuştu.

İlk etabı tamamlanan Kiza İş Merkezi’nin güvenlik konusunda her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü söyleyen Kurt, “Burada işleri olanlar gelip işlerini belirli bir süre araçlarını park edip yapabilecekler. Bunun dışında ise iş merkezinin kapalı otoparkında plaka tanıma sistemi mevcut. Her blok girişinde bizim karşılama danışma bölümümüz var. Danışmalarımız söz konusu gelen ziyaretçi ve oradaki kat maliklerimizi koordine ediyor.

Daha sonra misafirimize bir ziyaretçi kartı veriyor. Ziyaretçi kartının özeliği asansörler sadece o kartlar ile çalışıyor. Hiçbir yere kart olmadan çıkamazsınız kesinlikle bütün kapılar kapalı. Buradaki önlem kat maliklerinin özelini korumak onları koruma altına almak için tasarlandı” dedi.

Sistemin devreye alındığını belirten Kurt şunları kaydetti:

“Bunun dışında 7/24 saat güvenliğimiz mevcut. Kiza İş Merkezi’nin herhangi bir bölümünde bir problem yaşandığında güvenlik birimlerimiz yaklaşık bir dakikadan az sürede olay yerine intikal ediyor ve müdahalede bulunuyor. Projenin tüm etaplarının tamamlanmasıyla bölge 386 tane kamera ile 24 saat canlı izlenecek.

Bu kameraların en önemli özeliği ise hareketleri algılamasıdır. 24 saat kamerayı izleyen güvenlik birimlerimiz her ne kadar izliyor olsa da fiziki olarak belli bir hata payına sahip. Bizim kurduğumuz kameralar da hareket algılama sensörleri mevcut. Kameralar en ufak bir hareketlilik algılandığında sistem hemen o ekrana bir uyarı ikazı veriyor böylelikle güvenlik birimimizin o kameraya yoğunlaşması sağlanıyor.”


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.