Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kullanıcı verilerini satan Vizio’ya para cezası!

Kullanıcı verilerini satan Vizio’ya para cezası!

Televizyonlarından topladığı kullanıcı verilerini farklı firmalara sattığı için para cezasına çarptırılan Vizio, kullanıcı verilerini satması nedeniyle cezalandırılan ilk televizyon üreticisi oldu.

 

blank

blank

İnternetin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği günümüzde akıllı telefon, televizyon ve bilgisayar gibi Teknolojik ürünlerden kullanıcı alışkanlıklarını tespit edebilmek için veriler toplanması, en büyük problemlerin başında geliyor.

 

Kullanıcılar ve şirketler arasında kişisel verilerin toplanması konusunda yaşanan tartışmalara her geçen gün bir yenisi eklenirken, ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından teknoloji tutkunlarını sevindiren bir karara imza atıldı.

Kullanıcı verilerini satan Vizio'ya para cezası01

Vizio, verileri sattığı için para cezasına çarptırıldı!

Akıllı televizyon üreticisi Vizio’nun, kullanıcıların televizyon izleme alışkanlıklarını takip edebilmek için internete bağlı olan televizyonlarından bazı verileri topladığı ortaya çıkmış ve konu mahkemeye taşınmıştı.

İki yıl boyunca 11 milyon televizyondan veri topladığı tespit edilen Vizio’ya, kullanıcı verilerini toplamak ve toplanılan verileri reklam verenlere satmak suçlarından ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından 2.2 milyon dolar para cezası kesildi.

Akıllı televizyon üreticisi Vizio’ya kesilen bu para cezası, oldukça önemli. Zira, benzer bir şekilde kullanıcı verilerini toplayan diğer televizyon üreticileri, bu karar sonrasında bazı değişikliklere gidebilirler.(shiftdelete.net)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.