Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Mirai tehlikesi Windows’a sıçradı!

Mirai tehlikesi Windows’a sıçradı!

Son dönemlerin en hızlı yayılan virüslerinden birisi olan Mirai virüsünün, dünya çapındaki tüm Windows bilgisayarları hedefine almış durumda olması endişe yaratıyor.

 

blank

blank

Mirai, dünya tarihinin en büyük nesnelerin interneti virüsü olarak biliniyor. Kameralar, buzdolapları gibi internete bağlanabilen değişik cihazlara bulaşan virüs nedeniyle çok güçlü DDoS saldırıları mümkün hale geliyor.

Rus güvenlik firması Dr. Web tarafından keşfedilen yeni bir virüs, Mirai virüsünün Windows için düzenlenmiş bir versiyonu olarak literatüre geçti.

Mirai tehlikesi Windows'a sıçradı01

 

Virüsün yaratıcılarının dünya çapında en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows‘u kısa sürede daha çok bilgisayara yayılmak için seçtiği aşikar.

Antivirüsler tarafından henüz tanınmayan virüsün imzalarını diğer antivirüs şirketleriyle paylaşacağını belirten Dr. Web yetkilileri kullanıcıları bilmedikleri yerden gelen dosyaları kesinlikle açmamaları gerektiği konusunda uyardı.

Ayrıca anvirüs programlarını da güncel tutmaları konusuna da değinen Rus yetkililer, virüsün henüz keşfedilmemiş başka çeşitlerinin de olabileceğinin altını çizdi.

 

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.