Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Play Store’da Windows zararlısı

Play Store’da Windows zararlısı

Geçtiğimiz günlerde Google Play Store’da keşfedilen yeni nesil bir zararlı, Android cihazınızı bir köprü gibi kullanarak bilgisayarınıza bulaşmayı amaçlıyor.

 

blank

blank

Google Play Store, Android ekosisteminin resmi uygulama mağazası olması niteliğini taşıdığı için günde milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Bu denli fazla kullanıcısı olması nedeniyle hackerların adeta iştahını kabartan Google Play Store zaman zaman güvenlik problemleri yaşıyordu.

Geçtiğimiz günlerde Google Play Store‘da keşfedilen yeni zararlının bulaşma yöntemi ise oldukça ilginç. Uygulama geliştiricisinin kullandığı Windows bilgisayarda bulunan virüs, kendisini uygulamanın koduna gizlice eklemeyi başarıyor.

Play Store'da Windows zararlısı01

Android cihazlara zarar vermemesine rağmen bilgisayarınıza cihazınızı bağladığınızda otomatik olarak kendisini bulaştıran bu virüs, dolaylı yoldan bilgisayarınızı etkilemiş oluyor.

Özellikle Android cihazlara yönelik yazılan kodları hedef alan bu zararlı yazılım nedeniyle yüzlerce geliştiricinin uygulamaları Google Play Store‘dan kaldırıldı.

Güvenlik firması olan Palo Alto Networks tarafından keşfedilen bu yeni zararlı son dönemlerde keşfedilen en ilginç virüslerden birisi olmayı başardı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.