Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Pornhub güvenliğimizden sorumlu olacak!

Pornhub güvenliğimizden sorumlu olacak!

Dünyanın en büyük cinsel içerik yayıncısı olan PornHub güvenlik işine el atacak gibi görünüyor.

 

blank

blank

Eğer bugüne kadar Mindgeek adında bir şirketin ismini duymadıysanız, önümüzdeki yıllarda epey işiteceksiniz. Dünyanın en güçlü şirketlerinden biri olarak kabul edilen Mindgeek, aynı zamanda dev cinsel içerik yayınlarını da içerisinde bulunduruyor.

Yetiştin içerikleriyle ön plana çıkan holding, önümüzdeki dönemde internet güvenliği sağlamak ile yükümlü olacak. 2017 başlarında ortaya çıkan Kovter isimli yazılım ve daha birçok zararlı yazılım, milyonlarca insanın ücretsiz olarak içerik tükettiği bu platformlarda büyük sorunlara yol açıyor.

Cinsel içerik sitelerinde yaş kısıtlaması olacak

İşte Mindgeek bu noktada devreye girecek ve insanların cinsel içeriklerle, internet kullanıcıları arasındaki en önemli köprüyü oluşturacak. Elbette bu güvenlik sistemi sadece içerik güvenliği için sağlanmayacak. Şirket aynı zamanda, 18 yaşından küçük olanların içeriklere ulaşmasını engellemekte başrolü oynayacak.

Pornhub güvenliğimizden sorumlu olacak01

Yani tasarlanan bir yazılım sayesinde söz konusu sitelerde Yaş Doğrulama Hesaplayıcısı bulunacak. Bu sayede yaşınızı doğrulayamadığınız takdirde, hiçbir şekilde içeriklere ulaşamayacaksınız.

Bunun dışında cinsel içerikli sitelerin paylaşımları üzerinde de tam denetim sağlanacak. Herkesin video yükleyebildiği bu platformlar için artık tıpkı YouTube gibi telif sistemi getirilecek. Resmi kanallar üzerinden sağlanan içerikler başkaları tarafından yeniden yüklenemeyecek. Şimdilik İngiltere için geçerli olacak olan bu sistemin kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılması bekleniyor.(shiftdelete)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.