Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak

Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak

Samsung’un en son başvurduğu bir patent, kan akış şekli sayesinde kullanıcıyı tanıyıp kullandığı ürünün kilidini açmayı sağlıyor.

 

blank

blank

Hollanda merkezli Galaxy Club sitesi tarafından ortaya çıkartılan yeni bir patent, Samsung’un kimlik tanımlaması konusunda oldukça yeni ve komplikeçözümler üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak01

Görsellerle kullanımı gösterilen patent dosyasında, “Neredeyse hiçbir kullanıcının arteriyel dolaşım yolu aynı değildir.” açıklaması yapılmış. Patente göre kullanıcı, akıllı saatin iç kısmına yerleştirilen özel bir sensör sayesinde parmak izini veya yüzünü okutmasına gerek kalmaksızın cihazlarının kilidini açabilecek.

Sensör kullanıcıyı, kan akışı şekli üzerinden tanıyacak. Kulağa her ne kadar enteresan gelse de, sistemin tam olarak kullanıcıyı damarları üzerinden nasıl tanıdığına dair bir açıklama yapılmamış.

Samsung kan akış şekli sayesinde sizi tanıyacak02

Kimlik tanımlaması, medikal alana kayıyor

Girdiğimiz 4 haneli PIN numaralarından şifrelere, parmak izlerinden iris tarayıcılara derken günlük hayatımızda kullandığımız ve gün geçtikçe daha da fazla bilgimize sahip olan bu cihazların korunması büyük önem taşıyor.

Birçok firmanın yaptığı gibi, Samsung’da geleceğe yönelik birçok patent alıyor. Lakin bunların hangilerini gelecek dönemlerde görebileceğiz, bunu zaman gösterecek.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ