Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Twitter’dan büyük güvenlik güncellemesi!

Twitter’dan büyük güvenlik güncellemesi!

Twitter bugün yeni araçlarıyla birlikte yeni güvenlik güncellemelerini duyurdu.

 

blank

blank

Twitter, daha güvenli olmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Şirket bu anlamda geçtiğimiz haftalarda bazı değişikliklere gitti. Bunlar arasında sizi rahatsız eden taciz içeren tweetleri raporlama güncellemesi, yeni rahatsızlık verici hesapların açılmasının önlenmesi, daha güvenli arama sonuçları sağlamak, rahatsız eden tweetleri yok edebilmek ve engellediğiniz veya sessize aldığınız kişilerin başlattığı sohbetlerin bildirimlerini azaltmak vardı.

Twitter bu hafta ise platformun daha güvenli hale gelmesi için ek güvenlik güncellemelerini duyurdu.

Twitter, rahatsız edici davranışlarda bulunan hesapları raporlanmamış dahi olsa tespit etmek için çalışıyor. Sonrasında ilgili hesapların, Tweetlerini yalnızca takipçilerinin görmesini mümkün kılmak gibi belirli fonksiyonlarını sınırlıyor. Bu önlem, örneğin bir hesap takipçisi olmayanlara defalarca istenmeyen Tweetler atmışsa veya Twitter Kuralları’nı ihlal edecek şekilde rahatsızlık verici davranışlar sergilemişse uygulamaya konulabilecek. Twitter, her türlü görüşün paylaşılması özgürlüğünü daimi olarak desteklediğini söylüyor, ancak bir hesap sürekli olarak Twitter Kuralları’nı ihlal ediyorsa gereken önlemleri almayı göz önünde bulunduracağını belirtti.

Ekstra araçlarla size daha fazla kontrol sağlamak

Ek olarak, bildirimlerinize yönelik yeni filtreleme seçenekleri getirildi. Böylelikle örneğin bir profil fotoğrafı, doğrulanmış email adresi veya telefonu olmayan hesaplardan gelen bildirimler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaksınız.

Ayrıca “sessize alma” fonksiyonu, daha da gelişti ve bildirimlerinizden belirli anahtar kelimeleri, ifadeleri ve tüm sohbetleri çıkarmanız sağlandı. Bundan böyle hem timeline’ınızdan sessize alma özelliğini kullanmanızı hem de bunun ne kadar sürmesi gerektiğine karar vermeniz sağlanıyor. İsterseniz bir gün, bir hafta, bir ay veya belirsiz bir süreliğine.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ