Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

WhatsApp güvenlik açığı kullanıcıları korkutuyor

WhatsApp güvenlik açığı kullanıcıları korkutuyor

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan WhatsApp güvenlik açığı, uygulamayı kullanan milyonlarca kullanıcıyı tedirgin etmişti. Söz konusu bu güvenlik açığı için şirket yetkililerinden beklenen açıklama sonunda geldi.

Kritik WhatsApp güvenlik açığı ortadan kaldırıldı!

Bildiğiniz üzere kullanıcıları korkutan kritik WhatsApp güvenlik açığıkeşfedilmişti. Bu açıkla birlikte hacker’lar görüntülü arama sayesinde kullanıcıların kişisel hesaplarına rahatlıkla ulaşabileceği, geçtiğimiz Ağustos ayında paylaşılan raporlarla birlikte gözler önüne serildi.

Yaşanılan bu durum sonrasında WhatsApp güvenlik açığı için geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız bir güncelleme yayınlandığı ortaya çıktı. WhatsApp tarafından bugün yapılan açıklama görüntülü aramalardaki güvenlik açığının ortadan kaldırıldığını duyuruldu. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması tarafından yapılan onarımlar sonrasında artık daha güvenli hale getirildi.

WhatsApp güvenlik açığı kullanıcıları korkutuyor01

WhatApp güvenlik açığı Ağustos ayında ortaya çıktı!

Uygulamanın Android ve iOS sürümlerinde bulunan bu açığı ise geride bıraktığımız Ağustos ayında, Naalie Silvanovich bir kullanıcı keşfetti. Daha önceden keşfedilen bu açığı tamamen şirket yetkililerine bildiren Silvanovich, bu açığın kötü niyetli kişiler tarafından fark edilmeden onarılmasında başrol oynadı.


Bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan bir şirket yetkilisiise yapmış olduğu açıklama ile birlikte, güvenlik açığının kötüye kullanıldığına dair hiç bir bulguya rastlamadıklarını da özellikle vurguladı.

Konuşmanın devamında ise şirket yetkilisi, 3 Ekim’de söz konusu güvenlik açığını iOS kullanıcıları için tamamen ortadan kaldırdıklarını da açıkladı. Android için ise 28 Eylül‘de bu tehdidi sessiz sedasız yok eden şirket, kullanıcılarının güvenliğine de oldukça önem verdiklerini de belirtti.(sdn)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.