Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Wi-Fi’ı Güçlendirmek Zor Değil

Wi-Fi’ı Güçlendirmek Zor Değil

Alüminyum folyonun Wi-Fi sinyalini gerçekten güçlendirebildiği, bu araştırmayla kanıtlandı!

Wi-Fi sinyalini bir alüminyum folyo ile evinizin uzak köşelerine ulaştırmayı hayal ettiyseniz, bu fikrinizi destekleyen bir araştırma var. EurekAlert’e göre Dartmouth College araştırmacıları, metal ve plastikten oluşan sinyal yansıtıcılarının kablosuz ağ sinyalini önemli ölçüde güçlendirebildiğini keşfettiler.

blank

blank

Araştırmanın temeli, alüminyum soda kutusunu router’ın arkasına yerleştirerek sinyali güçlendirme fikrine dayanıyor. Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için özel bir yansıtıcı geliştiren takım, üç boyutlu yazıcıyla ürettiği plastik reflektörü alüminyum folyo ile kapladı.

WiPrint: 3D Printing Your Wireless CoverageWe wrote two papers on this: (BuildSys ’17) (HotWireless ’15) – Hot Paper Award

Project Website: Collaborators:
Xi Xiong:
Ethan Yu:
Nisha Kumari:
Ardalan Amiri Sani:
Changxi Zheng:
Xia Zhou:
Ziyuan Liu (actor):

For more info about my future projects check out:

Ortaya çıkan ürün, Wi-Fi sinyaliyle ilgili birkaç sorunu birden çözüyor. Öncelikle çözüm oldukça ucuza mal oluyor. Üç boyutlu yazınız varsa, tüm masrafınız 35 dolar civarında. Yöneltici antenlerin fiyatları, bundan çok daha pahalı. İkinci olarak çözüm, Wi-Fi sinyaliniz üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlıyor. Sinyali istediğiniz odalara ulaştırıp, ulaşmasını istemediğiniz yerlerden uzak tutabiliyorsunuz. Böylece fiziksel güvenliği de artırmış oluyorsunuz (komşularınız, ulaşamadığı bağlantıyı kullanma şansını bulamıyor).

Araştırmacı takımı için bir sonraki adım, 3 boyutlu olarak yazdırılmış plastikten farklı bir maddeden yapılmış yansıtıcılar tasarlamak olacak.(chip)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.