Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Yerli akıllı füzeler teröristlere göz açtırmıyor!

Yerli akıllı füzeler teröristlere göz açtırmıyor!

Yerli akıllı füzeler sayesinde operasyonlarda büyük başarı elde ediliyor.

ASELSAN ve TUBİTAK SAGE tarafından yerli üretim olan Hassas Güdüm Kiti (HGK), Zeytin Dalı operasyonunda hedefleri imha etmeye devam ediyor. HGK, daha önce Fırat Kalkanı Harekatı ve PPK ile yapılan operasyonlarda birçok defa kullanılmıştı.

blank

blank

Terörislere korku salan yerli akıllı füze Hassas Güdüm KitiF-16 savaş uçaklarında bulunuyor. Füze 40 bin feet irtifadan 25 km uzaklıktaki hedefi vurabiliyor. Yerli akllı füze HGKHava Kuvvetleri Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın desteğiyle düşük bütçe ile üretiliyor. Zorlu hava şartlarında bile görevini yapabilen HGK‘nin sapma mesafesi ise 6.3 metre.

Yerli akıllı füze HGK ve KGK hedefleri hiç şaşmadan vuruyor!

Yerli akıllı füzeler teröristlere göz açtırmıyor01

HGK‘nin, içerisinde GPS ve INS gibi konumlandırma sistemleri yer alıyor. Böylelikle atış yapıldığında GPS ve INS ile elde edilen veriler sayesinde hedefler hiç şaşmadan vuruluyor. Bununla birlikte füze hedefine ulaşmak üzereyken bir kumanda ile sağ-sola veya yukarı-aşağı hareket ettirilebiliyor. Bu sayede nokta atışı yapılması sağlanıyor.

Bunun yanında operasyonda Kanatlı Güdüm Kiti‘de kullanılıyor. KGK, 30 bin feet irtifadan bırakıldığında 112km mesafedeki hedeflere ulaşabiliyor. GPS ve INS sayesinde 10 metre gibi bir sapma mesafesi olan KGKF-16 Blok 40 ve F-4E 2020 savaş uçaklarının tehlikeli bölgeye girmeden görevlerini tamamlamalarına imkan sağlıyor.(SDN)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ