Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik Sınav Sonuçları

ÖZEL GÜVENLİK TEMEL VE YENİLEME EĞİTİMİ SINAV SONUÇLARI

Özel Güvenlik Sınav Sonuçları 2020

Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  • Sınav sonuçları açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.
  • SINAV SONUÇ EKRANI
  • Özel güvenlik sınav puanlarının nasıl hesaplandığını bilmiyorsanız, “Özel Güvenlik Sınav Puanı Hesaplama” başlıklı yazımızı BURADAN okumanızı tavsiye ederiz.
  • Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz bilgim olsun istiyorsanız, web sitemizin google play’ deki uygulamasını telefonunuza yükleyebilirsiniz. Sınav açıklanır açıklanmaz uygulamamızdan bildirim alabilirsiniz.
  • Google Play Uygulamamıza BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 87. Temel Eğitim Sınavı Sonuçları 10 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacaktır. (Bugün sonuçların erişime açılması için Özel Güvenlik Denetleme Başkanının onayı bekleniyor, öğleden sonra sınav sonuçlarının açıklanacağını tahmin ediyoruz.)
  • 63. Yenileme Eğitimi Sınavı Sonuçları yine 10 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacaktır.

EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığı her yıl ilan ettiği sınav takvimine uygun olarak sınavları gerçekleştirmektedir. Buna göre yılda genelde ortalama 2 ayda bir olmak üzere 6 sınav yapılmaktadır. Her sınavdan yaklaşık 1 ay önce de yapılacak sınavla ilgili tüm işlemler ve tarihleri yine aynı başkanlık tarafından sınav talimatı olarak yayınlanmaktadır. Bu talimatta, yazılı sınava katılacakların eğitimini bitirmiş olması gereken tarih, yazılı sınavın yapılacağı tarih, uygulamalı atış sınavının yapılacağı tarih, yazılı sınav soru ve cevaplarının yayınlanacağı tarih özel güvenlik sınav sonuçlarının ilan edileceği tarih, sınava itiraz süreleri ÖGNET sistemine girişlerin yapılacağı tarih gibi tüm bilgiler bulunmaktadır.blank

Sınav sonuçlarınızı öğrenebilmek için Özel Güvenlik Sınav Sonuç Sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.  Sınav sonuçlarına nasıl bakılacağı hakkında ayrıntılı ve resimli anlatım ise yazımızın devamındadır.

Özel güvenlik yenileme sınavının ardından yenileme yapacak özel güvenlik görevlileri için yapılacak işlemler ile ilgili sizin için hazırladığımız rehber niteliğinde ki “Özel Güvenlik Yenileme Kimlik Kartı İşlemleri” başlıklı yazımıza BURADAN bakabilirsiniz.

Peki yenilenen özel güvenlik sınav sonuçlarına nasıl bakılacak? (resimli anlatım)

özel güvenlik sınav sonuç sayfası

TC kimlik numaranızı ilgili alana girdikten sonra “Sınav Adı” bölümünden girdiğiniz sınavı seçeceksiniz.

özel güvenlik sınav sonuç sayfası01

Güvenlik kodu bölümüne “Sınav Adı” ve “Güvenlik Kodu” bölümünün arasında gördüğünüz kodu büyük küçük harf duyarlı olarak alttaki “Güvenlik Kodu” bölümününe yazarak ardından “SORGULA” butonuna basınız.

Böylelikle özel güvenlik sınav sonucunu öğrenebilirsiniz. Eski sistemde her sınav için ayrı bir sonuç sayfası mevcut iken yeni sistemde tüm sınavlar için tek bir sorgulama sayfası oluşturulmuş ve sistem daha kullanışlı hale getirilmiştir.

Sayfa altında bulunan özel güvenlik sınav sonuç sayfaları eski sisteme aittir, artık güncel olmayıp kullanılmamaktadır.


ÖZEL GÜVENLİK TEMEL EĞİTİM SINAV SONUÇLARI

Özel Güvenlik Temel Eğitimi Sınav Sonuçları ile Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sınav Sonuçlarınızı öğrenebilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Özel Güvenlik Temel Eğitimi Sınav Sonucunuzu öğrenmek ve özel güvenlik sınav sonucu öğrenme için öncelikle Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının sınav sonuç sayfasına giriyoruz. Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınav Sonuçları sayfasına gidebilmek için Buraya Tıklayınız… ve açılan sayfada aşağıdaki adımları uygulayınız.

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları

Karşımıza çıkan özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları sayfasında ilk önce T.C. Kimlik numaramızı giriyoruz.

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları01

Ardından altındaki diğer bölümde hangi özel güvenlik temel eğitim sınavına girdi isek o sınav numarasını seçiyoruz.

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları02_2

Sınav numarasının seçiminin ardından Güvenlik kodunu girmemiz gerekiyor, güvenlik kodu başka web sitesi yada programlardan sonuçlara otomatik olarak ulaşılmasını engellemek ve gerçek kullanıcıların sorgu yapmasını sağlamak için alınan bir önlemdir.

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları03

Son olarak özel güvenlik temel eğitimi sınavı ile ilgili girdiğimiz bilgilere ait sorgulamayı yapabilmek için “Sınav Sonucunu Getir” butonuna tıklıyoruz. Yeni bir sorgu yapmak için ise bu butonun yanında bulunan “Yeni Sorgulama” butonuna tıklıyoruz.

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları04

özel güvenlik temel eğitim sınavı sonuçları05


ÖZEL GÜVENLİK YENİLEME EĞİTİMİ SINAV SONUÇLARI

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sınav Sonuçlarınızı öğrenebilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sınav Sonucunuzu öğrenmek için öncelikle Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının sınav sonuç sayfasına giriyoruz. Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sınav Sonucunu öğrenebilmek amacıyla, Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sınav Sonuçları linkine gidebilmek için Buraya Tıklayınız…

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları

Karşımıza çıkan özel güvenlik yenileme eğitimi sınav sonuçları sayfasında ilk önce T.C. Kimlik numaramızı giriyoruz.

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları01

Ardından altındaki diğer bölümde hangi özel güvenlik yenileme eğitimi sınavına girdi isek o sınav numarasını seçiyoruz.

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları02_2

Sınav numarasının seçiminin ardından Güvenlik kodunu girmemiz gerekiyor, güvenlik kodu başka web sitesi yada programlardan sonuçlara otomatik olarak ulaşılmasını engellemek ve gerçek kullanıcıların sorgu yapmasını sağlamak için alınan bir önlemdir.

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları03

Son olarak özel güvenlik yenileme eğitimi sınavı ile ilgili girdiğimiz bilgilere ait sorgulamayı yapabilmek için “Sınav Sonucunu Getir” butonuna tıklıyoruz. Yeni bir sorgu yapmak için ise bu butonun yanında bulunan “Yeni Sorgulama” butonuna tıklıyoruz.

özel güvenlik temel eğitim sınav sonuçları04

özel güvenlik temel eğitim sınavı sonuçları05

Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınavı Sonuçları ile Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sınav Sonuçlarını nasıl öğreneceğiniz konusunda yardımcı olmak amacıyla hazırlanan özel güvenlik sınav sonuçları yazımızın faydalı olmasını diliyoruz. Yıl içerisinde dönemler halinde yapılan özel güvenlik temel eğitimi sınav sonuçları ile özel güvenlik yenileme eğitimi sınav sonuçlarını web sayfamızdan takip edebilirsiniz. Özel güvenlik temel eğitim sınavına giren tüm özel güvenlik adayları ile özel güvenlik yenileme eğitimi sınavlarına giren özel güvenlik görevlilerine başarılar dileriz.